اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

نماینده ولی فقیه در عراق: روابط ایران و عراق رو به گسترش است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- نماینده ولی فقیه در عراق گفت: اشتراکات مردم ایران و کشور عراق زیاد و روابط هر دو کشور رو به گسترش است که آمریکا از این همگرایی ترس دارد و به دنبال توطئه و ایجاد اختلاف بین دو ملت مسلمان است.

آیت الله سید مجتبی حسینی روز پنجشنبه در بازدید از دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (رسانه خراسان بزرگ) در مشهد افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب، رابطه ما و عراق و مردم این کشور یک رابطه طبیعی و غیرقابل اجتناب است و مشترکات بسیاری با هم داریم.

وی ادامه داد: آمریکا سعی می‌کند با توطئه‌های مختلف بین دو ملت جدایی ایجاد کند ولی در نقشه خود موفق نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه در عراق با بیان اینکه آمریکا در گذشته مراکز فرهنگی متعددی در عراق ایجاد کرده بود تا جوانان این کشور را نسبت به اسلام، دین و انقلاب ایران بدبین و فرهنگ غربی را به آنها القا کند، افزود: آمریکا با این همه هزینه، نتیجه نگرفته است با این وجود وظیفه نخبگان هر ۲ کشور این است که با تمام قوا جنگ تبلیغاتی دشمن را بی اثر کنند.

وی اظهار داشت: تصور نکنیم چون پیرو حق هستیم دوره آسودگی است. دنیا محل کار و تلاش است تا به مسیر کمال برسیم. تنوع کار فرهنگی زیاد است که باید سعی کنیم پیامها و فعالیت ما به گونه‌ای باشد تا ارزشهای دینی احیاء و موارد غیر دینی برملا شود.

آیت الله حسینی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع زیارت اشاره و بیان کرد: اماکن مقدسه مرکز پیوند اجتماعی و فرهنگی هستند. سعی کنیم اثر و آموزشی که در این مراکز است را بیشتر کنیم.

وی اظهار داشت: زائر در زیارتگاه باید از صاحب آنجا الگو بگیرد از جمله زائر امام حسین(ع) باید مقاومت آن حضرت را سرلوحه کار خود قرار دهد.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه زیارت باید هدفدار باشد، افزود: زیارت فقط رفتن به حرم نیست. باید همانگونه که برای رفتن به حج دوره آموزشی برگزار می‌شود برای عتبات عالیات هم کلاس آموزشی برگزار کنیم تا زائران ما از مسائل مختلف کشور عراق شناخت داشته باشند و رفتار زائران و نوع برخورد ما در عراق به گونه‌ای باشد که موجب کدورت و سوء ظن نشود.

آیت الله سید مجتبی حسینی نماینده ولی فقیه در عراق امروز از بخشهای مختلف دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در مشهد بازدید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا