اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

نمایشگاه جبهه مقاومت اسلامی در مشهد گشایش یافت

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- نمایشگاه فرهنگی دفاع مقدس و جبهه مقاومت اسلامی جهان اسلام روز شنبه با مشارکت ۲۶ نهاد و یگان نظامی در مشهد گشایش یافت.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی در آیین افتتاح این نمایشگاه به مشارکت نهادهای مختلف در برپایی ۵۰ غرفه این مجموعه اشاره کرد و گفت: خراسان بزرگ ۱۸ هزار شهید داده و چند صد هزار رزمنده و مجاهد در میدان داشته و دارد، اما وقتی می خواهیم حضور این قشر را در قالبهای هنری بیان کنیم با مشکل مواجه می شویم.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلی‌زاده افزود: این‌ نمایشگاه مقدمه ای بر اتمام موزه دفاع مقدس است که قرار است در قالبی هنری و حرفه ای در همین ساختمان موزه مقاومت اسلامی تحقق پیدا کند، این نمایشگاه تمرین برپایی موزه بزرگ جبهه مقاومت جهان اسلام است.

وی به تلاش نهادها و یگانهای شرکت کننده در این نمایشگاه برای تولید محتواهای قابل عرضه در نمایشگاه اشاره کرد و گفت: قراردادی هفت میلیارد ریالی برای طراحی و تولید محتواهای موزه ای بخش موزه دفاع مقدس استان با یک تیم حرفه ای بسته شده و تاکنون حدود نیمی از این بودجه نیز پرداخت شده است. 

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی خاطرنشان کرد: نمایشگاه افتتاح شده امروز یک کار اساسی نیست اما معطل کردن مکان موزه جبهه مقاومت که میلیاردها تومان برای آن هزینه شده، صحیح نیست لذا در کنار تکمیل و تولید محتوای موزه اصلی این نمایشگاه جانبی را در فضای موجود ایجاد نمودیم.

یوسفعلی زاده گفت: دشمنان در ۴۳ سال گذشته می خواستند این نظام دوام نداشته باشد، ولی اکنون در سایه جهاد، تلاش و ازخودگذشتگی وارد چهل و چهارمین سال انقلاب اسلامی شده ایم.

وی زندگی جهادی را زندگی بر مدار بندگی و از جنس زندگی شهیدان دانست و گفت: جهاد تبیین مد نظر رهبر معظم انقلاب به دنبال تبیین این مساله است که ما چگونه جنگیدیم، کشته و جانباز دادیم اما زیر بار ظلم نرفتیم، این جهاد می خواهد تبیین کند که چگونه دشمنان خواستند ما نباشیم اما هستیم.

نمایشگاه جبهه مقاومت اسلامی در مشهد گشایش یافت

به گزارش رسانه خراسان بزرگ،  نمایشگاه فرهنگی دفاع مقدس و جبهه مقاومت اسلامی جهان اسلام که اکنون با مشارکت ۲۶ نهاد دولتی و مردمی و یگان نظامی مستقر در خراسان رضوی راه اندازی شده است قرار بود پیش از این برپا شود اما پس از ۲ ماه معطلی و در قالب غرفه هایی توسط نهادهای مرتبط با حوزه جنگ، ایثار و شهادت و بخش های فرهنگی نیروهای جبهه مقاومت اسلامی در ایران و کشورهای منطقه به شکل کنونی افتتاح شد.

باغ‌ موزه دفاع مقدس خراسان رضوی با زیربنای ۱۹ هزار متر مربع در منطقه کوهسنگی مشهد در حال ساخت است که تاکنون کتابخانه، مرکز اسناد، ساختمان‌های مقاومت اسلامی و موتورخانه مرکزی این مرکز فرهنگی به بهره برداری رسیده است و بر اساس اعلام اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در صورت تامین بودجه، موزه مرکزی، سالن اجتماعات و محوطه سازی این مجموعه نیز تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا