اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

نظام سلامت بدون آموزش هیچ هویتی ندارد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، بهروز رحیمی ظهر پنجشنبه در آئین اختتامیه پانزدهمین جشنواره شهید مطهری در کلان منطقه ۹ آمایشی کشور اظهار کرد: امروز برخی بر نظام آموزش اشکالاتی گرفتند که رهبر معظم انقلاب با اشاره به موفقیت‌های حوزه دانش‌بنیان، بهداشت، درمان و سلامت کشور پاسخ آنان را داده‌اند، نمونه موفق آن فایق آمدن بر پیشگیری و کنترل شیوع کرونا است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: در دوران کرونا تزریق بیش از ۱۵۰ میلیون دز واکسن و مدیریت بیش از ۲۰ میلیون بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های بستری و سرپایی کشور به همت استادان و دانشجویان پزشکی و تلاش کادر درمان انجام شده است.

وی افزود: ما در زمان قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با مشکلات زیادی مواجه بودیم که به برکت انقلاب اکنون جزو سرآمدان حوزه تعلیم و تربیت در سطح دنیا هستیم.

رحیمی بیان کرد: مشکلات و مسائل مالی را نباید با مباحث علمی و آموزشی دخیل کرد، بنابراین نباید با اقدامات نادرست در فضاهای حقیقی و مجازی زمینه سودجویی دشمنان را فراهم آورد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه ما مخالف جداسازی حوزه آموزش پزشکی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستیم، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متولی اصلی حوزه سلامت بوده و اگر آموزش پزشکی از این مجموعه خارج شود با چالش‌های جدی در حوزه سلامت مواجه خواهیم شد.

وی اظهار کرد: جهاد تبیین تنها مربوط به موضوعات سیاسی، اجتماعی و ایدیولوژی نیست بلکه در حوزه سلامت نیز اهمیت دارد، بنابراین تمامی اقدامات و موفقیت‌های این عرصه با وجود نقصان‌های موجود باید بیان شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا