اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

نشست سراسری مجامع مطالبه‌گران مردمی در مشهد آغاز شد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، امیر رضا غلام، صبح چهارشنبه در نخستین نشست سالانه دبیران مجامع مطالبه‌گران مردمی کشور که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: این نشست تا سیزدهم اسفند ادامه دارد و سخنرانان این نشست سردار جعفری، فرمانده قرارگاه بقیه الله (عج)، دادستان کل کشور و قائم مقام صدا و سیما هستند.

معاون اطلاعات مردمی قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله‌الاعظم (عج) افزود: سازماندهی، ساماندهی و تدوین برنامه‌های مجمع برای سال آینده از جمله اهداف این نشست است و سعی می‌کنیم راهکارهایی را که از استان‌های مختلف گردآوری شده در کنار هم قرار دهیم و همچنین برای افزایش این گروه‌های مردمی برنامه ریزی داشته باشیم تا مطالبه‌گری مورد نظر رهبر معظم انقلاب در دست جوانان انقلابی قرار بگیرد و به حرکت عمومی جامعه در حوزه مطالبه‌گری و عدالت‌خواهی ختم شود.

وی ادامه داد: کارگروه‌های تخصصی نیز در این نشست برای بررسی علمی و دقیق موضوعات مختلف مطالبه‌گری در سطح ملی تشکیل خواهد شد.

غلامی گفت: گروه‌ها و مجامع مطالبه‌گری بعد از انتشار بیانیه گام دوم با محوریت عدالت خواهی و مطالبه‌گری و مبارزه با فساد در سراسر کشور شناسایی و تشکیل شدند.

معاون اطلاعات مردمی قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله الاعظم (عج) افزود: کمک به گفتمان سازی مسائل مهم اجتماعی در کشور با حضور مردم در صحنه‌های مختلف، تبدیل گفتمان مطالبه‌گری عدالت خواهی به گفتمان عام جامعه و مبارزه با فساد از سوی مردم از جمله اهداف این گروه‌ها و مجامع است.

وی ادامه داد: مجامع مطالبه‌گری، پارسال در تمامی استان‌های کشور با حضور هسته‌های مطالبه‌گر هر استان شکل گرفت و در هر یک از آن‌ها یک دبیر انتخاب شد تا کار به صورت جبهه‌ای و شبکه‌ای دنبال و مسائل هر استان همراه با راهکار و پیشنهاد و مطالبه‌گری از مسؤولان توسط این گروه‌ها پیگیری شود.

غلامی در پایان اظهار کرد: قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله الاعظم (عج) هم کمک کرد تا تشکیل مجامع تسهیل شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا