اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

نسوج پاکبان مشهدی اهدا شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس بانک سلول، بافت و عضو تحقیقات پزشکی قانونی کشور گفت: نسوج پاکبان متوفای مشهدی پس از هماهنگی‌های لازم اهدا و به تهران ارسال شد.

دکتر سعید شاه حسینی روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: نسوج بدن این پاکبان شامل پوست، قرنیه، استخوان، قلب و تاندون با رضایت خانواده وی اهدا شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر اهدای نسوج در سه شهر تهران، شیراز و مشهد انجام می‌شود و نسوج اهدایی به تهران ارسال می‌گردد.
لایحه حمایت از کارگران جانباخته
محسن بهامین از پاکبانان منطقه سه شهر مشهد بامداد ۱۲ دی ماه هنگام خدمت در بزرگراه شهید چراغچی، حدفاصل چراغچی ۲ تا میدان امام حسین (ع) این شهر در اثر برخورد وانت نیسان درگذشت و ضارب نیز از صحنه متواری شد.
شهردار مشهد پس از این حادثه اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون هشت نفر از کارگران خدمات شهری از جمله ۶ پاکبان و ۲ زن کارگر در فضای سبز این شهر حین رفت و روب و گلکاری بولوارها و میادین شهر بر اثر تصادف جان خود را از دست داده‌اند.
سید عبدالله ارجائی افزود: ۱۲ دی ماه نیز یک خودرو با پاکبان شهرداری برخورد کرد و راننده آن متواری شد، این پاکبان با ۳۴ سال سن و داشتن سه فرزند جان خود را از دست داد.
وی ادامه داد: بر اثر بی توجهی برخی رانندگان به قوانین راهنمایی و رانندگی گاهی شاهد حادثه تلخ جان باختن یکی از همکاران پاکبان یا کارگران فضای سبز هستیم.
شهردار مشهد با تاکید بر اینکه از خانواده این کارگران حمایت خواهیم کرد گفت: در کنار انجام اقدامات قانونی برای احقاق حقوق آنان از دستگاه‌های ذیربط، مدیریت شهری نیز لایحه ای را در این راستا به شورای اسلامی شهر ارائه خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا