اخبار خراسان رضویاندیشهفرهنگی

نخستین جشنواره ملی و مسجدی “شمسه” آغاز شد

دبیر جشنواره شمسه گفت: نخستین جشنواره ملی و مسجدی”شمسه” توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در کشور آغاز شد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، حمیدرضا معشوقی اظهار کرد: نخستین جشنواره ملی و مسجدی”شمسه” توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در کشور آغاز شد.

دبیر جشنواره شمسه افزود: با توجه به ظرفیت های موجود در بستر مساجد و فعالیت گروه‌های مسجدی در عرصه‌های مختلف از جمله فضاهای رسانه‌ای، بنا بر این گذاشته‌ایم با ایجاد یک جشنواره مختص به مساجد سطح کشور بخشی از نقاط قوت این ظرفیت‌های مسجدی را معرفی و از این گروه‌های تخصصی مسجدی حمایت کنیم.

وی گفت: افرادی که در مساجد فعالیت رسانه‌ای می‌کنند، می‌توانند آثار خود را قالب مستند، داستانی، پویانمایی، نماهنگ، فیلم نامه و برنامه و آیتم تلوزیونی در موضوعات مسجد و مسجدی‌ها، مسجد طراز انقلاب اسلامی، مسجد سنگر محله به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

معشوقی بیان کرد: مهلت ارسال آثار تا پایان تیرماه سال ۱۴۰۱ است و مراسم اختتامیه نیز در روز جهانی مسجد برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره شمسه اظهار کرد: آنچه برای ما اهمیت دارد، اکران آثار برگزیده در اکثر مساجد استان‌های خراسان و مساجد انتخابی کشور است و این موضوع نوعی از جهاد تبیین محسوب می‌شود.

وی افزود: گروه‌های رسانه‌ای مساجد سطح کشور برای شرکت در این جشواره از طریق صفحه رسمی همسنگران مسجدی در پیام رسان‌های مجازی به نشانی @hamsangar_masjedi است.

 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا