اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

نخستین جشنواره ملی و بین المللی سرود فجر برگزار می‌شود


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمدجواد ابراهیمی‌پور با بیان اینکه این جشنواره با هدف معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های گروه‌های سرود به عموم مردم است، اظهار کرد: این رویداد فراگیر برای فعالان حوزه سرود در بخش برادران است که از امروز نهم بهمن ماه آغاز و تا تیرماه ۱۴٠۱ ادامه دارد.

معاون فرهنگی هنری سپاه امام رضا (ع) با بیان اینکه این جشنواره در ۲ بخش استانی و کشوری برگزار خواهد شد در تشریح بخش استانی این جشنواره گفت: در این بخش که با مشارکت و همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس، سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد و صداوسیمای خراسان رضوی برگزار می‌شود گروه‌های سرود برادران علاوه بر بارگذاری اثر صوتی خود در سایت جشنواره به نشانی http://www.festivalsorood.ir باید فایل تصویری ضبط شده از اجرای زنده خود را به همراه مشخصات گروه به شماره ۰۹۳۳۸۲۲۷۱۴۶ در روبیکا ارسال کنند.

وی بیان کرد: سرودها چه در قالب تولیدی، بازخوانی و یا آکاپلا باید توسط همان گروه تولید شده باشد و ارسال اثر متعلق به گروه‌های دیگر در جشنواره پذیرش نمی‌شود.

ابراهیمی‌پور در توضیح جوایز مرحله استانی گفت: در این مرحله جوایز مفصلی تدارک دیده شده که لوح تقدیر و جوایز نقدی، حمایت کامل از پنج گروه برگزیده برای تولید سرود فاخر، راهیابی گروه‌های برگزیده به مرحله کشوری جشنواره سرود فجر به میزان سهمیه استان، راهیابی مستقیم و بدون طی مراحل انتخابی ۵ گروه نخست به جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد و اجرا در این جشنواره را می‌توان نام برد.

معاون فرهنگی هنری سپاه امام رضا (ع) افزود: همچنین پس از پایان مرحله استانی جشنواره کارگاه‌های مهارت افزایی ویژه گروه‌های سرود با حضور اساتید مجرب استانی برگزار خواهد شد.

وی گفت: از بین گروه‌های راه یافته به جشنواره یک گروه منتخب مردم نیز داریم که فرایند انتخاب مردمی آن از کانال اجرای گروه‌ها در صدا و سیمای استان و صفحه اینستاگرام جشنواره استانی است.

لازم به ذکر است؛ در مسیر اجرای جشنواره، اجراهای پاتوقی دهه فجر انقلاب توسط گروه‌ها انجام و در پایان بهمن ماه نیز مسابقه حضوری اجرای زنده گروه‌ها با حضور هیئت داوران برگزار می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا