اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

نتیجه مثبت آزمایشهای کرونا در مشهد ۲ برابر شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مسوول فنی آزمایشگاه مرجع کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با افزایش شمار مبتلایان، نتیجه آزمایشهای کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه ۲ برابر شد.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه به نقل از دکتر سعید عامل جامه‌دار گزارش داد: هم اکنون ۴۰ درصد نمونه‌های پی.سی.آر کرونا در مشهد مثبت است که نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به این که روزانه حدود ٨٠٠ نمونه به آزمایشگاه مرجع کرونا ارسال می‌شود اضافه کرد: طبق بررسی‌های انجام شده، سه درصد نمونه های دریافتی از نظر آنفلوآنزا مثبت هستند که نسبت به هفته قبل روند کاهشی داشته است.

مسوول فنی آزمایشگاه مرجع کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم‌اکنون هیچ کمبودی به لحاظ کیت تشخیص کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد وجود ندارد  و از همه افراد مشکوک به این بیماری تست گرفته می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کلانشهر مشهد و ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی، ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد. 
ارائه خدمات بهداشتی و درمان به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.
در حال حاضر حدود ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری هستند.
از ۳۳ شهرستان خراسان رضوی، شهر مشهد و ۲ شهرستان دیگر در وضعیت نارجی، ۱۳ شهرستان در وضعیت زرد و بقیه در وضعیت آبی قرار دارند.
به گزارش رسانه خراسان بزرگ از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا دیروز هشتم بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۳۵۶ تن رسید و ۱۶ هزار و ۷۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۹۹۴ نفر از آنان بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۴۵۲ نفر رسید.
تاکنون ۶ میلیون و  ۹۵ هزار و ۴۱۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند و هزار و ۳۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
همچنین تاکنون ۶۰ میلیون و ۶۱۸ هزار و ۶۱۲ دُز اول، ۵۳ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۶ دُز دوم و ۱۶ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۷۶۸ دُز سوم واکسن کرونا تزریق شده‌ است و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۳۰ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۳۸۶ دُز رسید.
در حال حاضر هفت شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۴۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۸۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا