اخبار خراسان رضویاقتصادیبازار و قیمت ها

نبود نیروی ماهر چالش مهم حوزه تولید خراسان رضوی است

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: یکی از چالش‌های مهم حوزه تولید نبود نیروی ماهر است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، سید حسن حسینی در نشست با مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی اظهار داشت: خروجی دانشگاه‌ها متناسب با نیاز بازارکار نیست و باید آموزش فنی و حرفه‌ای را گسترش دهیم.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی با بیان اینکه تحولات مناسبی در مجموعه اداره کار اتفاق افتاده است، گفت: گسترش مهارت‌آموزی یکی از مهمترین مواردی برای نیاز بازار است که باید برنامه‌ریزی درستی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد:یکی از اقدامات مفید اخیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمع‌آوری دلالان و کار چاق کن‌ها بوده است که احیای شورای سازش برای رفع مشکلات موجود ضروری است.

محمد امین بابایی، مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی نیز اظهار داشت: بخش خصوصی شریک اجتماعی اداره کار است و ما آماده همکاری با بخش خصوصی هستیم.

وی افزود: طرح ایجاد فضاهای کار اشتراکی صنعتی در بدنه صنایع نیز خبر خوبی است که به‌زودی اجرا می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی عنوان کرد: در قالب این طرح تولیدکنندگان و صاحبان صنایع و افراد دارای ایده با اختصاص فضایی جهت استقرار تیم‌های استارتاپی و شرکت‌های SME مرتبط با موضوع فعالیت خود و همچنین موضوعات تخصصی، عملی و انتقال تجربه از مزایای قانونی این طرح نیز بهره مند می‌شوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا