اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

نان به فراوانی در اطراف حرم مطهر رضوی موجود است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس اتحادیه صنف نانوایان مشهد گفت: توزیع و عرضه نان به فراوانی برای زائران و مجاوران در اطراف حرم مطهر رضوی از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون در حال انجام است.

مصطفی کشتگر روز شنبه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: تمهیدات انجام شده با همکاری آستان قدس رضوی و ایجاد غرفه ها و دستگاههای تولید و عرضه نان همزمان با سال جدید صورت گرفته است، اگرچه در روزهای ابتدایی نوروز صف‌های نانوایی در اطراف حرم مطهر بسیار شلوغ بود اما به مرور این صفها شکسته شد و شرایط به حالت عادی بازگشت.

وی بیان کرد: ۴۴ نانوایی مستقر در رینگ نخست اطراف حرم مطهر رضوی با تمام ظرفیت خود فعالیت دارند، به آنها سهمیه اضافی آرد نیز تزریق شده و به تناسب نیازشان سهمیه های فوق العاده آرد نیز تحویل گرفته اند.

وی اظهار داشت: از آنجا که عمده مشکل زائران کمبود نان در ساعات اولیه روز بود، نانوایی‌های اطراف حرم مطهر مکلف شدند پخت نان را از ساعت پنج صبح هر روز آغاز کنند، در صورتی که از این موضوع سرپیچی کنند با آنان برخورد قانونی می شود و نانوایان منظم مورد تشویق هم قرار می گیرند.

رییس اتحادیه صنف نانوایان مشهد گفت: از همان روزهای ابتدای نوروز، آستان قدس رضوی با همکاری این اتحادیه نسبت به استقرار چهار دستگاه تولید نان در منطقه اطراف حرم مطهر رضوی شامل شوشتری ۱۱، طبرسی ۱۹، شیرازی ۴ و اندرزگو ۱۷ مشهد اقدام کرده و نان بربری گرم رایگان را در اختیار زائران و مجاوران قرار می دهد.

کشتگر اظهار داشت: افزون بر این ۱۹ غرفه فروش نان بسته بندی شده در اطراف حرم مطهر رضوی مستقر شده و نسبت به عرضه نان تازه لواش، سنگک و تنوری اقدام می کند که در همان سه روز نخست ۹۰ هزار قرص نان توسط این غرفه ها به فروش رفت.

وی با اشاره به برخورد بازرسان با گران فروشی نان در مشهد گفت: بنا به دستور دادستان سه فقره نانوایی واقع در خیابان امام رضا(ع) ۸، حوالی هتل پردیسان و میدان استقلال مشهد به دلیل گران فروشی و نداشتن جواز کسب پلمب شدند.

کشتگر تعداد نانوایی های دارای جواز کسب زیر پوشش اتحادیه نانوایان مشهد را ۲ هزار و ۴۱۰ واحد ذکر کرد و گفت: همه نانوایی های اطراف حرم مطهر رضوی یارانه‌ای یا نیمه یارانه‌ای نان پخت می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا