اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

ناملایمات نسبت به دین قابل تحمل نیست


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر یکشنبه در مراسم پایانی سومین جشنواره مفلحون خراسان رضوی اظهار کرد: بزرگترین مظهر انقلاب اسلامی وجه اجتماعی آن است و آلودگی مظاهر اجتماعی به فسق و فجور، جنگ و مقابله با انقلاب اسلامی و از بین بردن خون شهداست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: با اجرای امر به معروف و نهی از منکر در عرصه زندگی اجتماعی بسیاری از آسیب‌ها دور می‌شود.

وی افزود: اگر در برابر بی‌حجابی بی تفاوت باشیم نشانگر بی تفاوتی در برابر خدا و دین اوست.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: برگزاری جشنواره، همایش و نشست، اصل ماجرا نیست و اصل ماجرا مقابله با گناه در عرصه زندگی اجتماعی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: با اجرای امر به معروف و نهی از منکر در عرصه زندگی اجتماعی بسیاری از آسیب‌ها دور می‌شود.

امر به معروف و نهی از منکر حساسیت دینی و غیرت است

در ادامه این مراسم دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز اظهار کرد: اگر مساله حساسیت و عِرق در ما خاموش شود و نسبت به ولایت ائمه (ع) و کرامت شهیدان این حساسیت از بین برود بر اساس آیات قرآن مرگ ماست و دشمن را بر ما مسلط می‌کند.

آیت الله کاظم صدیقی افزود: گناه، کوچک و بزرگ ندارد و مخالفت با خدا و خیانت به خود است. ویروس گناه مثل ویروس کرونا مسری است و جامعه توحیدی نمی‌تواند تماشا کند اشخاص جامعه مبتلا شوند و به جهنم بروند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکربا بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر حساسیت دینی و غیرت است ادامه داد: اینکه نسبت به معروف، محب و نسبت به منکر منزجر باشیم جز واجبات است و آنچه که هشت سال کشور ما را از گزند دشمنان حفظ کرد غیرت دینی بود.

وی با اشاره به ویژگی‌های شهر مشهد هم گفت: این شهر، شهر امام رضا (ع) و مرکز اهل “وِلا” است و باید الگوی دیگر جاها باشد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا