اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

می‌خواهند عزت ورزشکاران ایرانی را از بین ببرند


به گزارش خبرنگار مهر، حمید سجادی شامگاه سه‌شنبه در همایش «جهاد اکبر» در مشهد اظهار کرد: با افتخار اعلام می‌کنیم، امروز نزدیک به ۴۰ هزار گروه جهادی در ایران فعالیت دارند و در قالب معاونت جوانان وزارت ورزش نیز چهار هزار سازمان مردم نهاد فعال و یا تقریباً نیمه فعال در حوزه جوانان وجود دارد.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: این تعداد سمن فعال در حوزه جوانان کم است و از آنان می‌خواهیم نیازهای جامعه را شناسایی کنند و با پیشنهاد تشکیل سازمان مردم نهاد برای رفع این مشکلات و نیازهای روز همگان را یاری کنند.

وی گفت: رویکرد و مأموریت سازمان‌های مردم نهاد و حضور پررنگ‌تر از گذشته آن‌ها را مطالبه می‌کنیم و به سوی جوانان دست یاری دراز کرده‌ایم.

سجادی بیان کرد: در حالی که منشور المپیک می‌گوید ورزش عاری از سیاست است برخی از کشورها در رشته‌های ورزشی به تازگی در برابر ورزشکاران کشور روسیه موضع گرفتند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: این در حالی است که وقتی ورزشکار ما حاضر به شرکت در مسابقه با ورزشکار رژیم اشغالگر قدس نمی‌شود، در نهایت ما را تهدید می‌کنند.

وی اظهار کرد: برخی با وضع ضوابط و قوانین، قصد سلب توانمندی‌های دیگر کشورها را دارند، مثلاً کمیته‌ای در رژیم صهیونیستی شکل گرفته که قصد دارد با جذب و به کارگیری ورزشکاران حتی از دیگر کشورها، طوری برنامه‌ریزی کند تا زمینه رویارویی ورزشکاران ایرانی را با ورزشکاران دارای پرچم این رژیم فراهم کنند و حتی ورزشکاران یاد شده را در قرعه ورزشی مقابل ایران قرار دهند.

سجادی گفت: برخی در گوشه و کنار دنیا برنامه می‌ریزند که چگونه عزت را از ورزشکاران جوان ایرانی بگیرند، آن‌ها می‌خواهند تغییری در رده‌بندی ارزش‌ها برای جوانان اتفاق بیفتد تا اعتماد مردم از اداره کشور و مسئولان گرفته شود و جوانان هویت و نعمت‌های خود را فراموش کنند، آن‌ها برای تحقیر کشور برنامه‌ریزی می‌کنند تا جوان ما ترجیح دهد جای دیگری به جز وطن خود را برای زندگی انتخاب کند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا