اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

میوه‌های نوروزی روی دست فروشندگان در مشهد ماند

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- رییس اتحادیه صنف بارفروشان مشهد گفت: بیشتر میوه‌های تامین شده برای نوروز امسال در مشهد شامل سیب و پرتقال روی دست‌فروشندگان مانده است و اکنون زیر قیمت معمول به فروش می‌رسد.

حیدر ساکن روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: عرضه میوه شب عید در نوروز امسال بیش از تقاضا بود، به طوریکه بازار کشش لازم را برای جذب این میوه‌ها نداشت، بنابراین همه میوه‌ها روی دست خرده‌فروشان ماند و از طرفی قیمت آن نیز کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: امسال اتحادیه بارفروشان نسبت به توزیع میوه طرح تنظیم بازار رغبتی نشان نداد و میوه‌ها فقط از طریق سازمان تعاون روستایی توزیع شد.

رییس اتحادیه صنف بار فروشان مشهد گفت: هم اینک پرتقال و سیب با قیمت‌های متفاوت در بازار این شهر به فروش می رسد اما آنچه مسلم است، نداشتن خریدار و عرضه بیش از حد این میوه ها است.

ساکن در پاسخ به سوالی در خصوص شایعات مربوط به افزایش قیمت گوجه فرنگی و بادمجان افزود: این ۲ قلم از صیفی‌جات افزایش قیمتی نداشته است و هم‌اینک هر کیلوگرم گوجه فرنگی بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ هزار ریال و هر کیلوگرم بادمجان بین ۵۰ تا ۱۵۰ هزار ریال به فروش می‌رسد.

افزایش قیمت خرما به دلیل صادرات

رییس اتحادیه صنف بارفروشان مشهد با اشاره به افزایش قیمت خرما از ابتدای ماه رمضان گفت: خرما نسبت به باقی اقلام مواد غذایی افزایش قیمت محسوسی داشته است، زیرا صادرات آن قبل از ماه رمضان به شدت افزایش یافت.

ساکن افزود: به عنوان مثال ۲ ماه قبل از رمضان، خرمای مضافتی بم هر کیلو ۲۵۰ هزار ریال به فروش می‌رسید اما هم‌اینک نرخ هر کیلو از آن به ۴۵۰ هزار ریال رسیده است.

وی با اشاره به فروش خرما توسط تعدادی از عمده فروشان زیر پوشش اتحادیه بارفروشان مشهد ادامه داد: پیش از این خرما در میادین میوه و تره‌بار زیاد فروخته می شد اما اکنون این ماده غذایی فقط در عمده فروشی‌ها به فروش می رسد.

رییس اتحادیه صنف بارفروشان مشهد قیمت هر کیلوگرم خرمای مضافتی بم را ۴۵۰ هزار ریال، هر کیلوگرم خرمای جیرفتی را ۴۰۰ هزار ریال، هر کیلوگرم خرمای کلوته را ۳۰۰ هزار ریال، هر کیلوگرم خرمای سبزی شیرازی را ۲۵۰ تا ۲۷۰ هزار ریال، هر کیلوگرم خرمای سراوان را ۴۰۰ هزار ریال، هر کیلوگرم خرمای ربی را ۳۵۰ تا ۵۰۰ هزار ریال و هر کیلوگرم خرمای پیارم را ۸۵۰ هزار ریال تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار ریال ذکر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا