اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

میراث فرهنگی خراسان رضوی:خبر تخریب سنگ قبر استاد شجریان کذب است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر روابط عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی خبر تخریب سنگ قبر استاد شجریان را تکذیب کرد.

به گزارش روز یکشنبه روابط‌ عمومی اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی مسعود رحمانی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: روز گذشته در صفحه اینستاگرام منتسب به “رایان شجریان” فرزند استاد مرحوم شجریان ادعا شده بود که طی چند روز گذشته چند شخص سعی بر شکاندن یا تخریب سنگ مزار پدر نموده اند.
وی ادامه داد:  این ادعا از اساس کذب است و تاکنون هیچ موردی در خصوص مشاهده نشده است و شهر تاریخی توس و مجموعه تاریخی – فرهنگی آرامگاه فردوسی ‌به‌ همراه مزار استاد شجریان و ‌استاد اخوان ثالث و مقبره الشعرای خراسان و سایر فضاهای فرهنگی و تاریخی که وسعتی قریب به بیش از ۱۰۰ هکتار را شامل می‌شود به‌صورت شبانه‌روزی و در سخت ترین شرایط چه در سرما وچه در گرما توسط حافظان میراث‌فرهنگی حفظ وصیانت می‌شود.
مدیر روابط عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی با اشاره به خبر کذب منتشر شده اخیر اظهار کرد: اگر خبری مبنی بر تخریب هرکدام از این ارزش‌های فرهنگی و تاریخی منتشر شده باشد موثق‌ترین منبع برای کسب خبر صحیح، خدمتگزاران ملت عزیز ایران در میراث فرهنگی هستند.
رحمانی افزود: استناد به اخبار رایج در فضای مجازی غیر از مشوش شدن اذهان، ما خادمان ملت عزیز را دچار وارد شدن به حاشیه‌های ناخواسته و دور شدن از وظیفه اصلی مان که همان حفظ ‌و صیانت و ‌پاسداری از میراث‌ فرهنگی این کشور است می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا