اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

میدان شهدای مشهد سه شهید گمنام را در آغوش کشید

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- پیکر مطهر سه شهید گمنام دفاع مقدس در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در طبقه منهای یک عرصه میدان شهدای مشهد به خاک سپرده شد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار رسانه خراسان بزرگ، شمار سوگواران فاطمی برای حضور در فضای آماده شده برای تدفین در طبقه منهای یک میدان شهدا به حدی بود که گنجایش این فضا پر شد لذا بسیاری از عاشقان شهدا از فیض حضور در این مراسم محروم شدند.

در این آیین معنوی که با ذکر مصیبت اهل بیت(ع) به ویژه حضرت زهرا(س) همراه بود پیکر سه شهید دفاع مقدس که در مناطق شلمچه، شرق دجله و منطقه عملیاتی کربلای پنج  تفحص شده و سنین آنها ۱۶، ۱۹ و ۲۷ بود با نوای لبیک یا حسین و  لبیک یا خامنه‌ای به خاک سپرده شدند.  

همچنین وزیر راه و شهرسازی که در سفری یک روزه در مشهد به سر می برد برای ادای احترام به مقام شامخ شهدا به همراه استاندار خراسان رضوی و شهردار مشهد در صف سوگواران قرار گرفتند.

امروز بر اساس اعلام اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی مراسم اصلی تشییع و تدفین پیکر ۱۷ شهید در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در مشهد و دیگر شهرستان های استان خراسان رضوی برگزار شد.

مسوول امور مهندسی و شهدای گمنام اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی در این خصوص به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ گفت: در این راستا پیکرهای مطهر ۹ شهید گمنام در مشهد تشییع و از این تعداد پیکرهای سه شهید در طبقه منفی یک میدان شهدای مشهد به خاک سپرده شد.

علی داوری افزود: طی روزهای دیگر پیکرهای ۲ شهید گمنام در استانداری خراسان رضوی، یک شهید در پادگان شهید برونسی سپاه پاسداران، یک شهید در صنایع حضرت یونس (ع) وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و ۲ شهید دیگر نیز در بوستان ملت مشهد به خاک سپرده خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا