اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

موفقیت شرکت آبفا مشهد در دریافت گواهینامه‌ بین‌المللی مدیریت سبز

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- شرکت آب و فاضلاب مشهد از سوی جامعه مدیریت سبز اروپا روز دوشنبه در مراسمی که به صورت مجازی و حضوری برگزار شد، گواهینامه‌ بین‌المللی مدیریت سبز را دریافت کرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد در این خصوص به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ گفت: در استان خراسان رضوی، شرکت آب و فاضلاب مشهد اولین دستگاه اجرایی است که موفق به اخذ ۱۰ گواهینامه بین‌المللی در حوزه‌های مدیریت سبز، دفتر کار سبز، پروژه سبز و محصول سبز از سوی جامعه مدیریت سبز اروپا شده است.

حسین اسماعیلیان با اشاره به اینکه این طرح از خرداد تا بهمن  سال جاری ادامه یافت، افزود: استقرار نظام مدیریت سبز بر پایه قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و به منظور ایجاد نظام الگوی مصرف بهینه منابع با هدف کاهش هزینه‌های عمومی و جاری و کاهش آلودگی های زیست محیطی متاثر از مصرف منابع در دستور کار قرار داد.

وی ادامه داد: پیرو ارزیابی جامعه مدیریت سبز اروپا، اقدامات صورت گرفته توسط این شرکت در راستای حفاظت از محیط زیست قابل توجه و چشمگیر بوده و موجب صرفه جویی در مصرف منابع  انرژی، آب و کاغذ، کاهش میزان پسماند و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای گردیده است.

مدیر عامل شرکت آبفا مشهد اضافه کرد: در فرآیند دریافت گواهینامه‌های مدیریت سبز پنج مرحله عملیاتی شامل ایجاد تیم مدیریت سبز، اجرای ممیزی داخلی، تدوین خط مشی مدیریت سبز، اجرای پروژه های بهبود و انجام ممیزی میدانی در شرکت آبفا مشهد توسط تیم ارزیابی انجمن مدیریت سبز ایران به نمایندگی از جامعه مدیریت سبز اروپا انجام شده است.

یک میلیون و ۲۶۵ هزار مشترک شهری و روستایی زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی هستند.
این شرکت هم‌اینک به یک میلیون و ۲۶۵ هزار مشترک آب و ۲۲۲ هزار مشترک فاضلاب در شهرها و روستاهای این استان خدمت‌رسانی می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا