اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

مهم‌ترین برکت انقلاب اسلامی بازگشت عزت به مردم ایران است


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی با بیان این‌که مهم‌ترین برکت انقلاب اسلامی بازگشت عزت به مردم ایران است، اظهار کرد: امروز، دشمنان دین نمی‌توانند برای شیعیان امام صادق (ع) تصمیم بگیرند و ما به برکت انقلاب اسلامی عزت پیدا کرده‌ایم، در کشورهای منطقه می‌بینیم که مسلمانان گرفتار چه خفت و ذلتی هستند و در کاخ سفید برای سرنوشت آن‌ها تصمیم گیری می‌شود.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی تحقق مردم‌سالاری دینی و مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود است.

وی افزود: ملت ما پیش از انقلاب در کوچک‌ترین تصمیمات کشور دخالت نداشتند، مقدرات کشور در سفارتخانه‌های انگلیس و آمریکا تعیین می‌شد و این نهایت خفت و خواری برای یک ملت است.

مروی افزود: حکمرانان کشورهای مرتجع منطقه ظاهر پرطمطراق با عناوین ملک و پادشاه دارند اما در باطن در نهایت خفت و ذلت در برابر کفار هستند، انقلاب اسلامی آن عزتی را که خداوند برای مؤمنان مقرر فرموده و طاغوت از ما گرفته بود را بازگرداند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی مستقل است و خود برای منافع و آینده خویش تصمیم می‌گیرد، بیان کرد: نه از اخم قدرت‌های بزرگ می‌هراسیم و نه فریب لبخندهایشان را می‌خوریم، روی پای خودمان ایستاده‌ایم و عزت، استقلال، فرهنگ و دینمان را پاس می‌داریم، البته حفظ عزت، استقلال و ایستادن در برابر زورگویی هزینه دارد که هزینه‌اش را هم می‌پردازیم.

وی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی در منطقه یک کشور قدرتمند و تأثیرگذار است، تصریح کرد: روزگاری قدرت‌های استعماری دنیا تنها نفت این کشور را برای سرقت می‌شناختند، اما امروز تمام قدرت‌های عالم می‌دانند هیچ طرح و پروژه‌ای در منطقه بدون همراهی و اراده ایران عملی نخواهد شد و این دستاورد کوچکی نیست.

مروی در ادامه به جنبش‌های آزادی خواه منطقه اشاره و رمز پیروزی‌های حزب‌الله لبنان و مقاومت فلسطین در برابر اسرائیل را خودباوری و اعتماد به نفس دانست و ابراز کرد: انقلاب اسلامی الهام‌بخش آزادی خواهان جهان است، این انقلاب روح خودباوری، اعتمادبه‌نفس، «ما می‌توانیم» و نهراسیدن از قدرت‌های پوشالی را به کالبد مردم فلسطین، لبنان و دیگر آزادی‌خواهان جهان دمید.

تولیت آستان قدس رضوی راهبرد استعماری استکبار را ایجاد رعب در دل‌ها دانست و با بیان اینکه انقلاب اسلامی رعب و ابهت پوشالی استکبار را فروریخت، اظهار داشت: شکست توطئه‌های خطرناک استکبار در منطقه از ساخت خاورمیانه جدید تا داعش، از برکات انقلاب اسلامی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تدوین آئین‌نامه خدمت در آستان قدس رضوی اشاره و اظهار کرد: این آئین‌نامه باید به‌طور دقیق و با حساسیت اجرایی شود و به‌هیچ‌عنوان امری تشریفاتی نیست.

مروی، سیره حضرت رضا (ع) را الگوی خدام دانست و گفت: احترام، تکریم و نحوه رفتار امام رضا (ع) با مهمانانشان، باید الگوی خدام و کارکنان در برخورد با زائران باشد. سیره امام رضا (ع) در عبادت، برخورد با مردم و توجه به نیازمندان بسیار درس‌آموز است و خدام باید هرکدام به میزان توان و ظرفیت، تبلوری از زندگی و سیره حضرت رضا (ع) باشند.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: خدمت در آستان قدس رضوی و حرم مطهر امام رضا (ع) نباید به امری عادی برای خدام مبدل شود، خدام باید در پایان هرروز نحوه خدمت و برخورد خود با زائران را ارزیابی و محاسبه کنند که چقدر در مسیر و جهت جلب رضایت حضرت رضا (ع) بوده است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا