اخبار خراسان رضویفرهنگ و ادبفرهنگی

مهلت ارسال آثار به دومین جایزه حماسی در مشهد تمدید شد

دبیر علمی دومین جایزه حماسی گفت: مهلت ارسال آثار به دومین جایزه ملی داستان حماسی که با موضوع حماسه‌های بومی و اقتباس از داستان‌های شاهنامه با رویکرد فتح‌نامه در قالب ۲ بخش رمان و داستان نیمه‌بلند برگزار می‌شود، تمدید شد.

 به گزارش رسانه خراسان بزرگ، سعید تشکری اظهار کرد: مهلت ارسال آثار به دومین جایزه ملی داستان حماسی که با موضوع حماسه‌های بومی و اقتباس از داستان‌های شاهنامه با رویکرد فتح‌نامه در قالب ۲ بخش رمان و داستان نیمه‌بلند برگزار می‌شود، تمدید شد.

دبیر علمی دومین جایزه حماسی افزود: مهلت ارسال آثار برای این جایزه ادبی تا ۱۵ بهمن بود که به علت استقبال فراوان تا 15 اسفند ماه تمدید و اختتامیه آن ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

وی از ارسال بیش 100 اثر از ۲۰ استان کشور خبر داد و افزود: به سه اثر برگزیده مبالغ نقدی اهدا خواهد شد.

تشکری با اشاره به زبان حماسی بیان کرد: زبان و لحن حماسی در کتاب و آثار دیگر مهمترین پیوند برای جذب خواننده است که او با موضوع کتاب بیشتر ارتباط برقرار خواهد کرد.

دبیر علمی دومین جایزه حماسی اظهار کرد: حکیم فردوسی بزرگ، روح سلحشوری داشته و بر این اساس مورد توجه همه ما است و ما وظیفه داریم، الگو و روحیه قهرمان پروری و تمدن سازی را به خوبی در جوانان و نویسندگان کشورمان تقویت کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا