اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

مناطق قرمز کرونایی در خراسان رضوی کاهش یافت


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمد پهلوان اظهار کرد: مهم‌ترین نگرانی مدافعان سلامت کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در روزهای پایانی سال و ایام نوروز است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز خراسان رضوی از یازده شهر به هفت شهر نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است، افزود: در حال حاضر شهرهای خلیل آباد، درگز، سبزوار، فیروزه، قوچان، کاشمر و نیشابور در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی افزود: همچنین در حال حاضر شهرهای بردسکن، تربت جام، تربت حیدریه، سرخس، کلات، کوهسرخ، گناباد و مشهد در وضعیت نارنجی و سایر شهرهای استان در شرایط زرد کرونایی قرار دارند.

پهلوان تصریح کرد: در حال حاضر ۷۵۸ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۵۵۸ نفر از این تعداد متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه طی یک روز گذشته ۲۱۶ بیمار جدید مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند افزود: از این تعداد ۱۳۸ نفر در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری شدند.

وی تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا بستری در بخش‌های مراقبت ویژه استان را ۱۹۸ بیمار و سهم دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد از این تعداد را ۱۵۰ نفر اعلام کرد.

پهلوان در ادامه بیان کرد: در حال حاضر حدود یک چهارم بیماران بدحال بستری مبتلا و یا مشکوک به کرونا استان در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند و این امر نشان دهنده آن است که بر خلاف تصورات اومیکرون می‌تواند شرایط حاد را نیز برای بیمار به ویژه در افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند و یا مبتلا به بیماری مزمن هستند ایجاد کند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه طی یک روز گذشته ۸۸۲ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به مراکز خدمات جامع سلامت و یا اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه کردند، گفت: عموم مردم در صورت بروز علائم مشکوک به کرونا به نزدیک‌ترین مرکز درمانی سطح یک و دو مراجعه کنند و از خود درمانی و مراجعه دیرهنگام پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه تجربه نشان داده است که همکاری مردم نقش مؤثری در کنترل موج‌های کرونایی دارد، از عموم مردم خواست با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اجتناب از دورهمی‌ها، استفاده از ماسک و تکمیل واکسیناسیون مدافعان سلامت را در مهار این همه گیری یاری کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا