اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مناطق قرمز کرونایی خراسان رضوی به ۲۵ شهرستان افزایش یافت

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مناطق قرمز کرونایی استان خراسان رضوی که تا هفته گذشته ۲۰ شهرستان بود اکنون به ۲۵ شهرستان افزایش یافته است.

دکتر محمد پهلوان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: هم‌اینک شهرهای بردسکن، بجستان، باخرز، بینالود، تایباد، تربت جام، تربت‌حیدریه، چناران، خلیل‌آباد، خواف، خوشاب، درگز، داورزن، رشتخوار،سبزوار، سرخس، فریمان، قوچان، کاشمر، کلات، کوهسرخ، گناباد، مشهد، مه‌ولات و نیشابور در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: بقیه شهرستانهای خراسان رضوی از جمله جغتای، جوین، زاوه، فیروزه و صالح‌آباد در وضعیت نارنجی و زرد کرونایی هستند.

وی با اشاره به روند افزایشی بیماران کرونایی در خراسان رضوی گفت: هم اکنون حدود هزار و ۸۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری هستند که ۲۲۰ نفر از آنان در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان و مراقبت قرار دارند.

وی گفت:  در یک روز گذشته ۲۵۷ بیمار جدید مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شده اند که از این تعداد ۲۰۴ نفر مربوط به حوزه مسوولیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که این دانشگاه علاوه بر مشهد ۱۵ شهرستان دیگر استان را زیر پوشش دارد.

در حال حاضر ۲۴۷ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۸۹ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند و وضعیت هیچ شهری آبی نیست.

 بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۷ بیمار بر اثر کووید ۱۹ جان خود را از دست داده و مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۱۳۴ هزار و ۶۰۷ نفر رسید.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مدت ۱۹ هزار  و ۳۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲ هزار و ۵۶۶ نفر از آنها بستری شدند و  بدین ترتیب مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور نیز به ۶ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۴۲۷ نفر رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا