اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

معرفی قهرمانان دفاع مقدس بعدی از جهاد تبیین است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- تولیت آستان قدس رضوی گفت: معرفی ایثارگران و قهرمانان دوران دفاع مقدس در قالب آثار هنری، تلاش در راستای تحقق جهاد تبیین و حرکت به سمت آگاهی‌بخشی در این زمینه است.

به گزارش یک روز یکشنبه رسانه خراسان بزرگ و به نقل از پایگاه خبری آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام احمد مروی در دیدار با دست اندرکاران ساخت فیلم موقعیت مهدی افزود: سینمای دفاع مقدس نوعی جهاد تبیین، برای معرفی دلاوری‎ها و رشادت‌های شهدا به جامعه است.

وی ادامه داد: کار فیلم‌سازان ترویج اخلاق، ایثار، گذشت، انسانیت و شجاعت در راه ارزش‌های الهی بوده که کاری بسیار ارزشمند است.

تولیت آستان قدس گفت: امثال شهید باکری‌ها خون دلها خوردند تا این انقلاب و نظام حفظ شود.

وی افزود: ما نمی‌توانیم رنجی که شهدا در جبهه‌ها و سختی که خانواده‌های آن‌ها در غیاب و پس از شهادت آنان در فراغشان متحمل شدند را درک کنیم، اما سینما با قابلیت روایتگری خود می‌تواند گوشه‌ای از زحمات و ایثارهای شهدا و خانواده‌های آنان را به تصویر بکشد.

تولیت آستان قدس با تقدیر از کارگردان و دست‌اندرکاران فیلم «موقعیت مهدی»، به تمجید رهبر معظم انقلاب از این فیلم اشاره و عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب این فیلم را ملاحظه و از آن تجلیل کرده‌اند، واژه‌هایی که ایشان در خصوص این اثر سینمایی به کار برده‌اند را به خاطر نمی‌آورم که تاکنون برای فیلمی به کار برده و این‌گونه ویژه از آن تجلیل کرده باشند.

وی بیان کرد: نسل جوان دوران دفاع مقدس را ندیده‌اند و از خودگذشتگی‌ها و مخاطرات آن دوران اطلاع ندارند، ساخت فیلم‌ و سریال‌هایی در حوزه دفاع مقدس و زندگی شهدا به آشنایی نسل جوان با قهرمانان ملی که کشور ما را در برابر جهانیان و تاریخ سربلند کردند، کمک می‌کند.

حجت الاسلام مروی فیلم و سریال را ابزاری قدرتمند در الگوسازی از شهدا دانست و گفت: شهیدان قهرمانان ملی و بهترین الگوها برای جوانان و آینده‌سازان کشور هستند، الگوگیری جوانان از شهدا به این معناست که آن مروت، مردانگی، ایثار، ادب، ایمان، انتخاب صحیح، جوانمردی و فضیلت‌های شهیدان را در زندگی خود الگو قرار دهند.

وی تصریح کرد: امثال شهید باکری‌ها با رشادت‌ها و دلاورمردی‌های خود تحولاتی در انقلاب و اسلام ایجاد کردند که مشابه‌اش در صدر اسلام وجود دارد، پیامبر اعظم(ص) از میان اعراب جاهلی، بت پرست، مشرک و غرق در ظلمت و تاریکی بهترین انسان‌ها همچون ابوذر، عمار، یاسر، مقداد و سلمان را تربیت کردند و معجزه امام راحل (ره) نیز این بود که از میان مردم و نسل جوان شهید باکری‌، همت، بروجردی، شوشتری، خرازی و سلیمانی را تربیت کرد.

حجت‌الاسلام‌ مروی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را احیاگر ارزش‌های دینی و فرهنگ عاشورایی در دوران معاصر دانست و عنوان کرد: در جنگ تنها موضوع شجاعت مطرح نبود بلکه ایمان و اعتقاد بود که نام شهدا را ماندگار کرد، دشمن به اعتقادات و دین و شرافت ما حمله کرد و این شهدا بودند که ایستادگی کردند و از جان خود گذشتند تا دشمن به اهدافش نرسد.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین نسبت به اهمیت ساخت آثار سینمایی و سریالی با موضوع افشای جنایات بی‌رحمانه منافقین تأکید و عنوان کرد: نسل جوان باید با جنایات ننگین منافقینی که ۱۷ هزار پیر، جوان و کودک را به شهادت رساندند، آشنا شوند.

فیلم سینمایی موقعیت مهدی، براساس زندگینامه شهید مهدی باکری از فرماندهان دفاع مقدس ساخته شده است. این فیلم در جشنواره فیلم فجر پارسال، برنده چند جایزه از جمله بهترین فیلم، صداگذاری، جلوه های ویژه و موسیقی متن شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا