اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

معاون وزیر کشور از کانال زرکش و کمربند سبز مشهد بازدید کرد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشور روز جمعه از کانال زرکش و کمربند سبز مشهد بازدید کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ گفت: در بازدید از کانال زرکش شاهد پیشرفت بیش از ۶۰ درصدی طرح لایروبی و بازگشایی کانال بودیم و قرار شد اعتبار خوبی برای ادامه طرح در اختیار قرار گیرد تا مسیر این کانال باز شود.

محسن نجات افزود: ساخت دیوار ساحلی در کانال زرکش باعث خواهد شد هنگام بارندگی مشکلی در این مسیر نداشته باشیم.
وی ادامه داد: معاون وزیر کشور نسبت به تامین ۱۴۰ میلیارد ریال برای تکمیل این طرح قوا مساعد داد. 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: کمربند سبز مشهد در کوهسار این شهر نیز مورد بازدید معاون وزیر کشور قرار گرفت. در این منطقه دیوار ساحلی توسط شهرداری مشهد و با نگاه پیشگیرانه در حال ساخت است.

وی افزود: ساخت و ایجاد تجهیزات ایمنی در این مسیر باعث کاهش خسارات سیلاب و رواناب خواهد شد و معاون وزیر در این بازدید برای تامین هزینه تکمیل این طرح نیز قول مساعد داد.

نجات با بیان اینکه خراسان رضوی ۳۵۰ رودخانه و مسیل مهم دارد ادامه داد: ارزیابی سیل سالهای گذشته نشان می‌­دهد اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری ۳۳ درصد از شکل گیری سیلاب جلوگیری نموده و ۶۷ درصد باعث کاهش چشمگیر سیلاب از قبیل کاهش دبی اوج، کاهش حجم سیلاب و تاخیر در زمان تمرکز سیلاب می‌شود. 

وی گفت: کانال زرکش به دلیل بافت روستایی مسیر و قرار گرفتن در حاشیه شهر مشهد موقعیت استراتژیک در حوزه سیلاب دارد و باید به “کشف رود” متصل شود تا در آینده شاهد کاهش خسارت‌های سیلاب و آبگرفتگی در این کلانشهر باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا