اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

معاون وزیر آموزش و پرورش: نقش تربیتی والدین و معلمان باید توامان اجرا شود

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: نقش تربیتی والدین و معلمان برای دانش آموزان باید به صورت توامان اجرا شود.

اصغر باقرزاده روز پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: در حال حاضر به دلیل شرایط پیش آمده ناشی از کرونا ارتباط با دانش آموزان قطع شده است و حضور دانش آموزان در ساعات غیردرسی در شبکه های اجتماعی است بنابراین ما نیز به عنوان متولی آموزش و پرورش باید در این عرصه‌ها حضور فعال و موثر داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه همگان باید نقش تربیتی خود را احیا کنند و با دانش آموز ارتباط‌ داشته باشند ادامه داد: در دوره جدید مدیریت وزارت آموزش و پرورش به مربیان پرورشی تاکید داریم که نقاط مغفول را دریابند چرا که دانش‌آموز در عین تعلیم ، نیاز به بازی و سرگرمی دارد و در این عرصه‌ها دشمن به جای ما در حال پرکردن وقت دانش آموزان است.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: باید در همه شبکه‌های اجتماعی حضور فعال داشته باشیم و دانش آموزان را در همه لحظات همراهی کنیم.

وی افزود: با توجه به امکاناتی مانند اردوگاه و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید دانش آموزان را به این مبادی و امکانات مرتبط کنیم.

باقرزاده جایگاه معلم را والا دانست و ادامه داد: خدمات و زحمات معلم با بازنشستگی به پایان نمی‌رسد و مرحله استفاده از تجربیات این عزیزان باقی می‌ماند.

وی با اشاره به هجمه‌های وارده به آموزش و پرورش و زیر سوال بردن تلاشهای معلمان و مربیان پرورشی گفت: والدین نیز باید نقش تربیتی خود را برای دانش آموزان ایفا کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: تا زمانی که ارتباط میان معلم و دانش آموز برقرار نشود هیچ برنامه تربیتی را نمی‌توان اجرا کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین زمان دانش آموز در منزل و خانواده سپری می‌شود ادامه داد: نقش تربیتی والدین در این برهه بسیار مهم است.

در این مراسم با قدردانی از خدمات چهار ساله قاسمعلی خدابنده در سمت مدیرکلی آموزش و پرورش خراسان رضوی که به افتخار بازنشستگی نایل آمده است، سیدامیر شوشتری به عنوان سرپرست این اداره کل معرفی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا