اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

معاون وزیر آموزش و پرورش: ارتقا مهارت‌های زندگی دانش آموزان در اولویت است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: توانمند سازی و ارتقاء مهارت های زندگی دانش‌آموزان و خانواده آنها یکی از برنامه های مهم هدف گذاری شده این وزارتخانه است.

صادق ستاری فرد روز پنجشنبه در حاشیه هشتمین مرحله طرح آزادسازی مجموعه‌های ورزشی و آموزشی کشوری با عنوان طرح شهید “حسین خرازی” در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: بر همین اساس استفاده از ظرفیت کانون‌های فرهنگی و اردوگاههای آموزش و پرورش برای استفاده مردم و دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها در این مسیر تعریف شده است.

وی ادامه داد: ناگزیر هستیم به سمت برقراری عدالت حرکت کنیم تا امکان برخورداری تمام مردم و دانش آموزان از زیرساخت‌ها، فضاها و تجهیزات و امکانات موجود آموزش و پرورش که با اعتبارات مردم ایجاد شده، فراهم شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: متأسفانه اکنون بسیاری از فعالیت‌های فراغتی، ورزشی و فرهنگی تبدیل به کالای لوکس شده است و همه خانواده‌ها امکان استفاده از این نوع فعالیت ها را ندارند، بر همین اساس آموزش و پرورش به سمتی حرکت کرد تا زیرساخت و امکانات خود را صرف همه مردم کند تا عدالت تربیتی آموزشی مورد تاکید مقام معظم رهبری در آموزش و پرورش برقرار شود.

او ادامه داد: بر همین اساس، در گام اول استفاده رایگان از فضاهای ورزشی توسط مردم پیش‌بینی شد تا موضوع مردمی سازی و مردم محوری که مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری است بر طبق قانون اساسی عملیاتی شود.

ستاری فرد گفت: بعد از مرحله آزاد سازی مجموعه‌های ورزشی و آموزشی کشوری با عنوان طرح شهید حسین خرازی به دنبال اجرای طرح تحول هدایت ورزشی با نام شهید “ابراهیم هادی” هستیم که مقدمات آن برای اجرا در سال ۱۴۰۱ فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح  به صورت آمایشی اجرا خواهد شد، افزود: در هر منطقه متناسب با استعداد و ظرفیتی که دارد، نسبت به شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی آنها با محور جبران نابرابری‌های موجود و رفع نیازهای هر منطقه گام بر می داریم.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کاهش سرانه فضای ورزشی در مناطق کم برخوردار بیان کرد: در زمان توزیع اعتبارات مناطق محروم تر باید مورد توجه قرار گیرد تا زیرساخت‌های ورزشی برای این مناطق هم فراهم شود و همچنین لازم است تا با همکاری افراد خیر و نهادها و ارگان‌های انقلابی که در حوزه محرومیت‌زدایی فعالیت می‌کنند، سرانه ورزشی این مناطق نیز افزایش پیدا کند.

او گفت: مهمترین موضوع بهره‌وری و بهره‌مندی از فضاهای ورزشی است که به دنبال آن هستیم تا تمام مردم بتوانند از زیرساخت ورزشی آموزش و پرورش بهره لازم و کافی را ببرند که این موضوع مورد تاکید سند تحول آموزش و پرورش نیز است.

بر اساس طرح شهید خرازی موسوم به اجرای طرح آزادسازی مجموعه‌های آموزشی-ورزشی مرتبط با آموزش و پرورش، دانش آموزان دختر به اتفاق مادران خود در روز پنجشنبه و پسران با همراه پدران خود در روز جمعه هر هفته می توانند به صورت رایگان از فضاهای ورزشی متعلق به آموزش و پرورش استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا