اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

مطالبه امنیت حرم رضوی مطالبه به‌حقی است


به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مشهد مقدس که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، به نقلی از امام رضا (ع) نسبت به وارد شدن مصیبت به قبر مطهر ایشان اشاره و اظهار کرد: ایشان فرمودند «مصائب بر قبر وارد می‌شود»، یعنی قبر مورد هتک حرمت قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: صد سال اخیر ما ببینید چقدر به قبر امام رضا (ع) جسارت شد، توپ‌بندی روس‌های ملعون به این قبر مطهر، کشتار شیعیان در مسجد گوهرشاد توسط رضا خان، کشتاری که فرزند ملعون رضاخان در حرم مطهر در جریان انقلاب مقدس اسلامی انجام داد و کشتار بی‌رحمانه‌ای که انفجار روز عاشورا در حرم ایجاد کرد.

امام جمعه مشهد مقدس اضافه کرد: آخرین جسارت به حریم مطهر امام هشتم (ع)، جسارتی بود که سه روز قبل انجام گرفت و سه نفر از عزیزترین عزیزان روحانیت در کنار مرقد مطهر امام هشتم در این مضجع شریف به وسیله دشمنان اهل بیت (ع) به خاک و خون کشیده شدند.

وی با بیان این‌که مصیبت هتک حرمت حریم مطهر برای ما سنگین‌ترین مصیبت‌ها است، خاطرنشان کرد: این عزیزان به مدارج عالیه شهادت نائل شدند و غرق در نعمت‌های ابدی خدا قرار گرفتند، عزیزانشان هم با همه داغ‌دیدگی و رنج، احساسات پرشور و عواطف ارزشمند و هیچان شما مردم باعث آرامش آنان می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی ضمن قدردانی از مردم به‌خاطر حضور پرشور در مراسم تشییع دو شهید جهادگر، افزود: برعکس آن که عناصر ناپاک در رسانه‌های جعلی و شیطانی می‌خواهند ترویج کنند که روحانیت سقوط کرده و مرجعیت روحانیت از چشم مردم افتاده، احساسات و این عواطف ارزشمندی که در تشییع این دو روحانی شهید نشان دادید، تمام این اباطیل را نقش بر آب می‌کند.

وی با بیان این‌که علاوه بر مردم این شهر، هر ولایتمداری در هرکجای دنیا از این حادثه بی‌رحمانه قلبش جریحه‌دار شد، گفت: به ناحق و ناروا به سه روحانی فداکار درگاه وجود مقدس امام زمان (ع) اینطور بی‌رحمانه تهاجم شد و موجب شد این عزیزان مورد شقاوت‌مندی و قساوت‌مندی قرار بگیرند.

مطالبه امنیت حرم رضوی مطالبه به‌حقی است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: گاهی این عواطف سرشار پر هیجان باعث بعضی قضاوت‌ها هم می‌شود، مطالبه امنیت حرم و اعتراضی که بعضی‌ها دارند که چرا امنیت حرم این‌طور بوده که یک ناپاکی وارد شود و این طور سه عزیز را در صحن امام رضا (ع) سلاخی کند، مطالبه به حقی است اما باید توجه داشت در این مسئله نه حریم آستان قدس و خدام و نه عزیزان محافظ کوتاهی انجام ندادند.

وی به تلاش مجموعه‌های امنیتی برای برقراری امنیت در حرم مطهر رضوی با وجود تهدیدهای سنگین جریان تکفیری اشاره و تصریح کرد: در مقابل یک حادثه ناامنی که صورت می‌گیرد نسبت به آنچه در گذشته نسبت به حفظ امنیت حرم صورت گرفته باید زبان تشکر داشته باشیم؛ هر غفلت و جریانی پیش آمده، مطالبه امنیت حرم مطالبه به حقی است، احساس دینی و انقلابی شما هست که باید حرم امام رضا (ع) امنیت داشته باشد اما نباید به‌صورت یک شکوه و انتقاد دربیاید.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: آستان قدس رضوی هیچ کوتاهی در این زمینه نداشتند، با همکاری این‌ها آن قاتل مسلح با آن شقاوت دستگیر شد که کار بسیار ارزشمندی است و در این جریان تولیت آستان قدس از همه دغدغه‌مندتر مسائل را پیگیری کردند؛ نسبت به تجلیل شهدا و خانواده شهدا منتهای دغدغه را نشان دادند.

وی اضافه کرد: عزیزان ما در عرصه حفاظت کاملأ بیدار و هوشیار هستند و چندین سال است حتی کوچک‌ترین حرکت ناامنی با تهدیدهای سنگینی که از گذشته نسبت به حریم مطهر از طرف دشمنان مخصوصأ جریان‌های تکفیری داشتیم، رخ نداده، این اولین ناامنی است که این هم نباید صورت می‌گرفت و همین هم قابل تحمل نیست.

مجاهدت شهدای حرم مطهر در حاشیه شهر

عضو مجلس خبرگان رهبری به تأسیس ستاد ساماندهی فرهنگی حاشیه شهر مشهد اشاره و ابراز کرد: از سال ۹۴ ستاد ساماندهی فرهنگی حاشیه شهر تأسیس شد و تمام حرکات را کاملأ تحت مدیریت قرار داده، ۸ پهنه تشکیل شده، شهید دارایی مسئول یک پهنه بود و مسئولیت همه این پهنه‌ها با شهید اصلانی بود.

وی با بیان این‌که آنان در خدمت‌رسانی شب و روز نمی‌شناختند، افزود: بچه‌های یتیم و خانواده‌های بی‌سرپرست را سرپرستی می‌کردند، به فقرا می‌رسیدند و در عرصه مواسات افسرانی فعال بودند.

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر این‌که دشمن در دشمنی‌اش جدی است، گفت: حرکت جسورانه‌ای که از یک ناپاک صورت گرفت، ناپاکی که افتخار کرد «تکفیری هستم و از کارم پشیمان نیستم»، ثابت می‌کند دشمن در دشمنی‌اش جدی و پای همه چیز ایستاده است.

وی اضافه کرد: جریان تکفیری پیاده نظام آمریکایی‌ها است که طبق اعتراف وزیر اسبق آمریکا، جریان‌های تکفیری و داعش را تأسیس کردند تا در منطقه فساد و جنایت کنند که این پیاده نظام به کشتن قانع نیست و در کنار کشتن، باید حرمت حریم مقدس امام هشتم (ع) را از بین ببرد.

مردم ولایتمدار؛ چالش کدخدایی دشمن

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که ولایت‌مداری مردم در عرصه امت اسلام است تبدیل به چالش سر راه کدخدایی جهانی دشمن شده است، تصریح کرد: دشمن آدم‌کش حرم امام رضا (ع) همان دشمن ولنگار ناپاک و بی‌رحم فضای مجازی و جریان رسانه‌ای است.

وی با انتقاد از بی قاعده بودن فعالیت‌های رسانه‌ای در فضای مجازی، گفت: به تعداد تمام گوشی‌های هوشمند، رسانه آزاد و رسانه باز داریم که تولید و بازنشر پیام می‌کنند، از هیچ جا مجوز نمی‌خواهند و هیچ‌کس جلودارشان نیست.

آیت‌الله علم‌الهدی خطاب به جوانان اظهار کرد: جهاد تبیینی که به فرمان مقام معظم رهبری ابراز شد، تنها مربوط به من طلبه تریبون‌دار نیست، این فرمان جهاد همگانی مال شماست، شما جوانان و افراد گوشی به دست که قدرت تولید پیام دارید باید فعالان و مجاهدانه در این عرصه در مقابل تهاجمات نابکارانه فضای ولنگار باز مجازی وارد شوید.

انتقاد از عملکرد شورای عالی فضای مجازی

وی به وظیفه مسئولان در این زمینه نیز اشاره کرد و افزود: در این مجلس و دولت چقدر می‌خواهید این‌طرف و آن‌طرف کنید تا فضای مجازی را کنترل کنید؟ شورای عالی فضای مجازی چند سال است تشکیل شده اما آفتابه لگن هفت دست، شام و ناهار هیچی! چه می‌کند این شورای عالی فضای مجازی؟

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: این ارتباطات پهناور در کشور با این دروازه عظیم به روی دشمن باز شده، مجلس هم که هر روز یک افسانه ساز می‌کند، یک روز می‌گویند «طرح صیانت»، بعد می‌گویند «طرح صیانت قبول نیست، طرح تنظیم‌گری»، و تنظیم‌گری هم زیر سوال، چرا اینقدر معطل هستید؟ می‌خواهید دشمن چکار کند که به فکر اصلاح فضای مجازی بیفتید؟

وی متذکر شد: شما جوانان با همه قدرت این تبیین را به‌عنوان جهاد انجام دهید و عزیزان مسئول نیز با همه حس و حماسه‌ای که نسبت به این نظام دارند، با قدرت فضای مجازی و ولنگاری فضای مجازی را مدیریت کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا