اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

مصرف کمتر از یک قاشق غذاخوری روغن زیتون خطر مرگ را کاهش می‌دهد

تاثیر افزودن روغن زیتون به رژیم غذایی روزانه در حدی است که مصرف کمتر از یک قاشق غذاخوری این روغن خطر مرگ را کاهش می‌دهد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، تاثیر افزودن روغن زیتون به رژیم غذایی روزانه در حدی است که مصرف کمتر از یک قاشق غذاخوری این روغن خطر مرگ را کاهش می‌دهد. 

در مطالعه‌ای در مجله کالج آمریکایی قلب و عروق آمده است: افزودن کمتر از یک قاشق غذاخوری روغن زیتون به رژیم غذایی، خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی یا ریوی و همچنین اختلالات مغزی و سرطان را کاهش می‌دهد.

در مقایسه با شرکت کنندگانی که به ندرت یا هرگز از روغن زیتون مصرف نمی‌کردند، افرادی که روزانه نصف قاشق غذاخوری یا بیشتر روغن زیتون به رژیم غذایی خود اضافه می‌کردند، ۱۹ درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی هستند.

به گفته محققان، این افراد ۱۷ درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان و ۱۸ درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری ریوی بودند.

علاوه بر این، این میزان مصرف روغن زیتون با کاهش ۲۹ درصدی خطر مرگ ناشی از بیماری‌های عصبی مانند آلزایمر و پارکینسون مرتبط است.

محققان آمریکایی تاکید کردند که یافته‌های آن ها تایید کننده دستورالعمل‌های غذایی موجود برای افزایش مصرف روغن زیتون و سایر روغن‌های گیاهی غیر اشباع است.

 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا