اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مشهد در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفت

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، شهر مشهد، در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفت و در حال حاضر تنها یک شهر استان خراسان رضوی در وضعیت قرمز است.

به گزارش روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محمد پهلوان افزود: هم اکنون شهرستان کوهسرخ در وضعیت قرمز، شهرستانهای بردسکن، تایباد، خلیل آباد، درگز، قوچان، کاشمر و نیشابور در وضعیت نارنجی، شهرستان بینالود در شرایط آبی و سایر شهرستانهای استان خراسان رضوی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وی ادامه داد: روند ابتلای بیماران بستری و سرپایی در استان خراسان رضوی کاهشی است که به طور حتم ادامه این روند به همکاری مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در دورهمی‌ها و تکمیل واکسیناسیون ارتباط مستقیم دارد.

رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در ایام نوروز، تمامی پایگاه‌ها و مراکز واکسیناسیون در مناطق زیر پوشش این دانشگاه فعال هستند و به مراجعان در گروه‌های مختلف سنی پنج سال به بالا خدمات ارائه می‌دهد.

پهلوان افزود: در شرایط کنونی که روند ابتلا به بیماری کووید ۱۹ کاهشی است بهترین زمان برای دریافت واکسن و یا تکمیل واکسیناسیون است تا با افزایش ایمنی جامعه از ایجاد اوجگیریهای بعدی ویروس جلوگیری شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا