اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مشاور وزیر اطلاعات: گزینه های روی میز دشمن را قدرت بازدارندگی نظامی از بین برد

شهد-رسانه خراسان بزرگ- مشاور وزیر اطلاعات و مدیر کل اطلاعات خراسان رضوی گفت: اگر امروز دشمن حرفی از گزینه ای روی میز نمی زند بخاطر توانمندی نظامی و بازدارندگی ایجاد شده است.

به گزارش روز یکشنبه رسانه خراسان بزرگ، این مقام امنیتی در جلسه شورای اداری شهرستان مشهد افزود: توان نظامی و قدرت بازدارندگی کشور از نقاط قوت ماست برای همین است که دشمن از هر فکر و نیتی برای اقدام علیه کشور باز مانده است.
وی گفت: امروز اقتدار و استقلال کامل در کشور داریم، در دوره طاغوت با کمترین نهیب به عالی‌ترین مقام کشورمان، خواسته بیگانگان به ما تحمیل می شد، استقلال کنونی نقطه قوت دیگر ما است.
مدیر کل اطلاعات خراسان رضوی اضافه کرد: اکنون مذاکرات وین برای چیست؟ اگر ما کشور وابسته و سرسپرده بودیم با ما مانند سایر کشورهای اطرافمان برخورد می کردند نه اینکه قدرتهای بزرگ با ما سر یک میز بنشینند و مذاکره کنند.
این مسوول گفت: مردم در تاریخ این کهن سرزمین هیچ‌گاه اثرگذاری کنونی را نداشتند، چنانچه در دهه های گذشته با رای مردم روسای جمهور مختلف در جمهوری اسلامی سرکار آمدند، نهادینه شدن مردم سالاری دینی از نقاط قوت کشور است.

مدیر کل اطلاعات خراسان رضوی، وجود رهبر دوراندیش و فرزانه انقلاب در مواجهه با مسائل جهانی را نخستین نقطه قوت کشور عنوان کرد و گفت: کشور اوکراین از سال ۲۰۱۳ مشغول اجرای تغییرات و برنامه های غرب بود و حالا در مناقشه کنونی از سوی آنان حمایت نمی شود.
وی گفت: اکنون که حکام سرسپرده کشورهای پیرامون، رفتار غرب را دیدند و بواسطه عدم حمایت غربی ها خواب شبانه آنها به مخاطره افتاده است.
دستیار وزیر اطلاعات ادامه داد: تاب آوری ملت ایران دربرابر مشکلات کنونی با وجود برخی سستی ها و ناکارآمدی مدیران قبلی به نقطه قوت دیگر نظام تبدیل شده و ما مدیران باید به این شایستگی ملت ایران وقوف پیدا کنیم.
وی به تلاقی قوت‌ها و فرصت ها در کشور اشاره کرد و گفت: همین استفاده از ظرفیتهای کشور موجب به شکست کشاندن استراتژی های نظام سلطه گردید، شکست راهبرد فشار حداکثری ترامپ نتیجه راهبردی طرح “نه جنگ و نه مذاکره” رهبر معظم انقلاب است، این فشار حداکثری اگر چه اثر گذار بود اما نتوانست رفتار نظام را تغییر دهد.
این مسوول ادامه داد: دومین استراتژی دشمنان تامین اهدافشان در جنوب غرب آسیا بود که با رشادتهای حاج قاسم سلیمانی شکست خورد و در نهایت با بالفعل کردن ظرفیتهای مردم در افغانستان و عراق شاهد خروج و فرار آمریکایی از این کشورها هستیم.
وی به شکست طرح بی ثبات سازی و ایجاد جنگ در جنوب غرب آسیا اشاره کرد و گفت: مقابله با داعش با هوشمندی حاج قاسم و یارانش محقق شد .

مشاور وزیر اطلاعات با اشاره برخی ضعفها نیز گفت: عامل اصلی مشکلات صرفا تحریم نیست بلکه تصمیم گریهای غلط، کم‌کاری ها و ضعف‌های ما نیز عامل بروز بسیاری از مسائل است.
مدیر کل اطلاعات خراسان رضوی گفت: محور ضعفهایی که اکنون با آن مواجه هستیم به دلیل فاصله گیری تدریجی ما به عنوان یک مسوول از شاخصه های مسوولین در نظام اسلامی و دینی است.

وی شاخص کارگزار نظام اسلامی را شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و گفت: نگاه های برگرفته از دیدگاههای غربی و شرقی که معتقد به اعطا امتیازات به مدیران است با شیوه مدیریت اسلامی و خواست مردم در تضاد است و همین موضوع به شکل یک تبعیض موجب نارضایتی های کنونی مردم شده است.
این مقام امنیتی مدیران شهرستان مشهد را از کم‌ توجهی به گوهر بی همتای عدالت بر حذر داشت  و گفت: عدالت در جامعه از توزیع قدرت، ثروت و امکانات از خروجی عمل ما کارگزاران ایجاد می شود.
وی ادامه داد: وقتی درب اتاق ما بروی قدرتمندان باز و بر روی ضعفا بسته است عامل بی عدالتی است، وقتی در گزینش و استخدام ها باندبازی، رفیق بازی و خویشاوند سالاری می شود بی عدالتی است.
وی گفت: کم توجهی به شعارهای انقلابی، غفلت از به کارگیری نیروهای انقلابی و کاهش ضریب سلامت اقتصادی مسوولان از دیگر ضعفهای کنونی ما است.
مدیر کل اطلاعات خراسان رضوی گفت: نخستین تهدیدی که با آن مواجه هستیم تشدید جنگ ترکیبی نظام سلطه علیه ایران است، این جنگ ترکیبی با قدرت بیشتری ادامه یافته که به دلیل قدرتمندتر شدن ماست.
وی خاطر نشان کرد: این جنگ ترکیبی ابعادی نظیر جنگ شناختی و پمپاژ مداوم اطلاعات گمراه کننده برای فریب افکار عمومی دارد و اکنون در فضای مجازی متجلی شده است، آری ۸۰ درصد محتوای فضای مجازی ما در آن طرف مرزها تولید می شود.
مدیر کل اطلاعات خراسان رضوی به تلاقی ضعفها و غفلتهای داخلی و تولید مخاطرات اشاره کرد و گفت: سخت شدن وضعیت معیشتی آحاد مردم از جمله مهمترین مخاطرات پیش روی نظام است.
وی گفت: مخاطره دیگر کشور افزایش “ادراک فساد” و ناکارآمدی داخلی در میان مردم است، باید با این موضوع مقابله کنیم.  

مدیر کل اطلاعات خراسان رضوی اضافه کرد: به ترتیب سو استفاده از امکانات دولتی، استفاده از رانت دستگاه دولتی، بهره برداری از امکانات در پیشبرد اهداف سیاسی، اعمال فشار فردی برای رسیدن به مقاصد، تبعیض در جذب نیرو و استخدام، تبعیض در پرداخت و توزیع حقوق و مزایا، وجود مظاهر اسراف و تجمل گرایی، تبعیض در فرصتهای شغلی بین کارکنان و کوتاهی در شناسایی قانون شکنان و مبارزه با آنان بخشی از فهرست ۴۴ موردی مصادیق فساد در جامعه است که از نظر مردم اختلاس در رده اهمیت ۲۷ قرار گرفته است.  

این مقام امنیتی گفت: این موارد که به ترتیب اهمیت در دیدگاه مردم فهرست شده باعث شده “فرصت برابر برای بهره مندی از امکانات” یا همان عدالت در جامعه مخدوش شود.

عدم قطع خدمات مشترکین مشهدی در نوروز ۱۴۰۱

فرماندار مشهد نیز در این نشست گفت: پایان سال که مصادف با اعیاد ماه شعبان است پیش بینی می کنیم حضور زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) در مشهد نسبت به سالهای قبل بسیار بیشتر باشد.

محسن داوری افزود: برای خدمت رسانی بهتر تمام مرخصی مدیران اجرایی شهرستان از ۲۵ اسفند تا ۱۳ فروردین لغو گردید و مدیران اجرایی نیز نسبت به خدمت رسانی ویژه دستگاه خود، همکاران خود را به شکل آماده باش به خدمت فرا بخوانند.

وی ادامه داد: در ایام نوروز دستگاه های خدماتی از قطع انشعاب آب، برق و گاز مشترکان بویژه مراکز اقامتگاهی و خدمت رسان به زائران پرهیز نمایند تا مشکل و نارضایتی برای مردم پیش نیاید.

شهرستان مشهد گرچه افزون بر ۳.۵ میلیون نفر جمعیت را زیر پوشش دارد، اکثریت آن در کلانشهر مشهد سکونت دارند اما در شرایط عادی تا پیش از بحران کرونا سالانه پذیرای ۳۰ میلیون زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان بوده است.  حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت مشهد ساکن مناطق حاشیه‌ای آن هستند.  
حدود ۵۰۰ هزار روستانشین نیز در ۴۰۰ روستا و آبادی واقع در حوزه جفرافیایی شهرستان مشهد زندگی می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا