اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

مشارکت کارخانه نوآوری مشهد در فعالیت‌های دانش‌بنیان صنایع‌دستی


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، رضا ابراهیم‌نیا اظهار کرد: نوآوری و تعریف کاربری جدید با هدف کاربردی کردن محصولات صنایع‌دستی مهم‌ترین مسئله‌ای است که در حوزه صنایع‌دستی باید مد نظر قرار گیرد.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی بیان کرد: مشهد شهری با ویژگی‌های مختلف است، اما صنایع‌دستی به ویژه صنایع مرتبط با گوهرسنگ‌ها در این شهر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که همه شهرها نمی‌توانند ویژگی‌های زمین‌شناسی خراسان را داشته باشند، با توجه به‌همین موضوع اگر شرایط مناسب برای مشارکت بخش خصوصی و دستگاه‌های مرتبط فراهم شود می‌تواند اشتغال‌زایی قابل توجهی داشته باشد.

وی با اشاره به این‌که مشهد مقدس از سوی شورای جهانی صنایع دستی به عنوان شهر جهانی گوهرسنگ‌ها انتخاب شده است، افزود: نگاه ویژه به فیروزه به عنوان یکی از با ارزش‌ترین و زیباترین گوهرسنگ‌ها با قدمتی بیش از ۵ هزار سال در ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ابراهیم‌نیا تصریح کرد: نوآوری و خلاقیتی که باید در راستا و همسو با نیاز و سلیقه مخاطبان و بازار با کاربردی کردن این هنرهای صنایع‌دستی باشد، با مشارکت و تعامل بیشتر معاونت صنایع‌دستی در راستای شعار سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» با سازمان‌ها ونهادهای نوآور بیشتر از هر وقتی احساس می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا