اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

مشارکت مردم در اجرای نهضت ملی مسکن افزایش یابد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، یعقوبعلی نظری در نشست بررسی اجرای طرح های هادی و مسکن روستایی در محل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: باید بنیاد مسکن به هر میزان که می‌تواند میزان مشارکت مردم را در ساخت واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان افزایش دهد تا سرعت عملیات اجرایی این طرح افزایش یابد.

استاندار خراسان رضوی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته ۲ ساله در قالب طرح نهضت ملی مسکن، باید ۲۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی را طی مدت ۱۵ ماه در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان بسازد.

وی همچنین به ساخت ۶۴ هزار واحد مسکن روستایی طرح نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان طی ۲سال اشاره و بیان کرد: ساخت این واحدها در روستاها باید به نحوی باشد که اگر هر یک از جوانان درصدد بازگشت از شهر به روستاها و تشکیل خانواده جدید شوند بتوانند مسکن مورد نیاز را در روستاها داشته باشند.

نظری افزود: طرح هادی روستایی با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها و بهبود مسکن روستاییان تاکنون در ۲ هزار و ۴۵۵ روستای بالای ۲۰ خانوار خراسان رضوی اجرا شده و در ۱۷ روستای بالای ۲۰ خانوار در دست تهیه است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: طرح هادی ۷۸۹ روستای بالای ۲۰ خانوار خراسان رضوی تا پایان سال ۱۴۰۱ نیازمند بازنگری (نوبت اول) با اعتبار ۶۳۱ میلیارد ریال است و نوبت اول بازنگری طرح هادی ۸۸ روستای استان به اتمام رسیده است و برای نوبت دوم بازنگری اعتبار ۸۸ میلیارد ریالی نیاز است.

وی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی تا پایان شهریور ماه امسال فرصت داد تا همه طرح‌های هادی روستایی استان را تعیین تکلیف و مشکل روستاها در این زمینه را حل کند و عملیات نقشه‌برداری را برای تهیه و بازنگری طرح هادی انجام دهد.

نظری افزود: استعلام‌های مربوطه از دستگاه‌های اجرایی در خصوص طرح هادی روستایی بدون نوبت و در اسرع وقت انجام خواهد گرفت.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا