اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

مسیر صلح و سازش نیازمند کسب دانش و مهارت است


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، حجت‌الاسلام هادی صادقی در «همایش مسئولان شورای حل اختلاف سراسر کشور در مشهد» که با هدف برنامه‌ریزی در زمینه بررسی ساز کارهای توسعه حل اختلاف و ترویج فرهنگ صلح و سازش در حال برگزاری است، اظهار کرد: هیئت‌های محله‌محور، میانجیگری، صلح‌یاران، داوری و… را از شیوه‌های مختلفی دانست که از آن‌ها برای رسیدن به صلح سازش استفاده می‌شود.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه با تشریح سیاست‌های دستگاه قضا در زمینه توسعه حل اختلاف و ترویج فرهنگ صلح و سازش با بیان اینکه حل اختلاف از طریق غیر از دادگاه پیگیری می‌شود، بیان کرد: تأسی به اخلاق نبی مکرم اسلام در مواجهه با مسائل گوناگون و مردم، در این زمینه باید الگو و سرمشق باشد.

وی بیان کرد: تحول و تعالی باید به صورت مستمر دنبال شود، بنابراین با این نگاه هرگز نمی‌توان ادعا کرد که به نقطه مطلوب رسیده‌ایم پس باید برای خدمت به مردم دائم تلاش کنیم که در واقع اهداف برگزاری این همایش همین موارد است.

حجت‌الاسلام صادقی ویژگی رهبران موفق را اینگونه برشمرد و افزود: رهبران پیشرو خود را به چارچوب‌های سازمانی صرف محدود نمی‌کنند و در مسیر قانون به دنبال نوآوری برای کسب پیشرفت هستند.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه رکن اصلی دستگاه قضائی را نیروی انسانی دانست و افزود: سیاست‌ها و برنامه‌ها توسط همین نیروهای خدوم انسانی باید اجرایی شود بنابراین یک رهبر هوشمند در یک فرایند تعالی‌بخش، به این نکته مهم توجه دارد.

وی افزود: در حل اختلاف باید به دنبال اهداف اصلی باشیم و در این مجموعه تمام سازوکارها مبتنی بر حل اختلاف از طرق غیر از دادگاه سامان یافته و در این مسیر مبتنی بر قانون، هیچ حد یقفی وجود ندارد.

حجت‌الاسلام صادقی گفت: باید با تلاش مضاعف و کار جهادی از تمام ظرفیت‌ها برای ایجاد صلح و سازش با سرعت زیاد و هزینه کم برای مردم استفاده کنیم.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه ایجاد انگیزش، ترسیم چشم‌انداز مطلوب، حمایت از مجموعه، مدیریت گذار از وضع موجود به وضع مطلوب و حفظ متناسب میزان شتاب را از مراحل تحول دانست که توجه به آن در مسیر تعالی دستگاه قضائی بسیار مهم است.

همایش مسئولان شورای حل اختلاف سراسر کشور به مدت ۳ روز با برگزاری کارگاه‌های مختلف در مشهد برگزار می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا