اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مسابقات فیتنس باشگاههای بدنسازی خراسان رضوی برگزار شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی گفت: نخستین دوره مسابقات فیتنس چلنج قهرمانی باشگاه های این استان روز جمعه در مشهد برگزار شد.

سروش پورآزاد در گفت‌وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: در این مسابقات ۶۹ ورزشکار از شهرهای مشهد، تربت حیدریه، سبزوار، قوچان و درگز در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان با هم رقابت کردند.

وی ادامه داد: در پایان این مسابقات علیرضا زائری نیا، ارشاد دستوارد و سید امیرعلی فروغ فر در رده سنی نوجوانان و نیما ذوقی، مجید باقری و سید علیرضا سادات حسینی در رده سنی جوانان مقام اول تا سوم را به دست آوردند.

رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان گفت: محسن رجبیان، عبدالواحد طاهری و محمدنبی معمری در رده سنی بزرگسالان، سیدمحمود مشکات، علی حاجی زاده و قاسم مرتضوی در رده سنی پیشکسوتان مقام اول تا سوم را کسب کردند.

پورآزاد اظهار داشت: در رده بندی تیمی هم تیم اورال از مشهد بر سکوی نخست ایستاد و تیم‌های تفتان و فایو استار دیگر تیم های مشهدی نیز دوم و سوم شدند.

در ورزش فیتنس چلنج بزرگی عضلات مهم نیست، هدف تمرینات شکل گیری ماهیچه ها و متناسب بودن عضلات و خوش فرم شدن بدن است. برای همین تمرینات هوازی، درصد خیلی زیادی از برنامه تمرینی فیتنس کاران را تشکیل می دهد و برعکس تمرینات بدنسازی از وزنه کمتر استفاده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا