اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

مسئولیت فرهنگی خانواده کارکنان انتظامی وظیفه ارزشمند است


به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین اشتری بعدازظهر پنجشنبه در نخستین همایش تخصصی رؤسای امور فرهنگی خانواده کارکنان انتظامی و مرزبانی کشور که به میزبانی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: کارکنان انتظامی وظیفه تأمین امنیت و ارتقای این نعمت و حفاظت از آن را بر دوش دارند و مسؤولیت امور فرهنگی خانواده آنها که زندگی خود را وقف مردم و حفظ دستاوردهای نظام اسلام و اجرای تدابیر و منویات رهبر معظم انقلاب کرده اند، وظیفه‌ای بس سنگین و ارزشمند است.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: مهم‌ترین اصل در این عرصه مأموریتی، شناخت رسالتی است که بر دوش مسؤولان امور فرهنگی خانواده‌های انتظامی نهاده شده که با عنایت به حساسیت‌های روز، توسعه شبکه‌های اجتماعی و هجمه‌های رسانه‌های معاند، این نقش از حساسیت و اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود.

وی در ادامه این همایش بیان کرد: فرماندهان و کارکنان انتظامی با پشتیبانی خانواده‌های خود، گام‌های موفق در این زمینه برمی‌دارند.

اشتری اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس گروهی با نام انصارالمجاهدین به خانواده رزمندگان خدمت می‌کردند، امروز نیز کار امور فرهنگی خانواده کارکنان انتظامی همان اجر و پاداش بزرگ گروه انصارالمجاهدین را در دوران دفاع مقدس دارد که در سال‌های اخیر شاهد اقدامات خوب و گسترده‌ای در این حوزه هستیم.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت: ارتقای سواد رسانه‌ای، تبیین و روشنگری ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی انقلاب، رفع شبهات جوانان، نوجوانان و توسعه شبکه‌های ارتباط با خانواده کارکنان انتظامی از مهم‌ترین وظایف مسؤولان امور فرهنگی خانواده کارکنان انتظامی کشور است.

وی گفت: توجه به خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، توجه به خانواده متوفیان و شفاف سازی مسؤولیت پذیری کارکنان انتظامی در قبال خانواده نیز مورد تاکید است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا