اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

مسئولان جایگاه خدمت‌گزاری خود را فراموش نکنند


به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مشهد مقدس گه در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به ادعای دولت‌های مختلف در خصوص مردمی بودن، اظهار کرد: از دولت نخست جمهوری اسلامی تا دولت سیزدهم، همه می‌گفتند دولت ما مردمی است و مسئولان ما مردمی هستند در حالی که مسئول مردمی باید آگاه به جایگاه مردم، مسلط به نفس و دارای احساس مسئولیت نسبت به جامعه باشد.

وی با تأکید بر این‌که اگر مردم نبودند، نه انقلاب پیروز می‌شد و نه تا به امروز ادامه پیدا می‌کرد، ادامه داد: مردم همیشه آماده دفاع از دین هستند، مسئول باید نسبت به این جایگاه و نقش مردم آگاه باشد و از طرف دیگر وقتی به قدرت و مسئولیت می‌رسد، آنقدر خودساخته باشد که جایگاه خدمت‌گزاری خود را فراموش نکند.

امام جمعه موقت مشهد با بیان این‌که مسئول مردمی باید احساس مسئولیت داشته باشد، گفت: داشتن احساس مسئولیت برای یک مسئول، در اشتیاق به خدمت و رفع دغدغه مردم معنا پیدا می‌کند.

وی با اشاره به وضعیت معیشتی مردم و لزوم توجه مسئولان به این نیاز مردم، خاطرنشان کرد: کسانی در کشور هستند که از حداقل تغذیه، بهداشت و مسکن برخوردار نیستند که مسئولان باید نسبت به رفع این نیاز و مشکل اقدام کنند.

فرزانه با تأکید بر این‌که در مقابل نیز باید قضاوت رفتار و عملکرد مسئولان متناسب با همه جوانب عمل آنان باشد، متذکر شد: ارتباط با علی (ع) و اولاد او ما را در برابر تمایلات نفسانی و شیطان حفظ کرده و تقوای کسب شده در ماه رمضان را حفظ می‌کند.

وی اضافه کرد: ارتباط ولایی ما با اهل بیت سبب مصون ماندن از قدرت‌های سلطه‌گر شیطانی در جهان می‌شود که سلطه آنان را نپذیریم و در مقابل آنان بایستیم.

امام جمعه مشهد مقدس، اشرافی‌گری، نفاق، فرصت‌طلبی و انحراف فکری را معلول فاصله گرفتن از اهل بیت و ولایت دانست و گفت: انحرافات فکری و عقیدتی موجود در برخی جریانات همچون داعش و وهابیت به‌خاطر جدا شدن از جریان ولایت است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا