اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مرغ و تخم‌مرغ به میزان کافی در خراسان رضوی موجود است/ افزایش قیمت پذیرفتنی نیست

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: میزان گوشت مرغ و تخم‌مرغ در بازار روزهای پایانی سال این استان مناسب است و هیچ بهانه‌ای از سوی عرضه‌کنندگان مبنی بر افزایش قیمت و فروش این کالاها بیشتر از قیمت مصوب، پذیرفتنی نیست.

مرتضی اشرفی روز جمعه در نشست کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار خراسان رضوی در محل استانداری افزود: اتحادیه‌های مربوطه موظف هستند که گوشت مرغ و تخم مرغ را به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار به خریداران عرضه کنند، چراکه از این کالاها به اندازه کافی در بازار عرضه شده و مشکلی خاصی در تامین وجود ندارد و با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی خواهد شد.

وی در خصوص شکر نیز گفت: تزریق شکر سهمیه خانوار در سطح خرده فروشی خراسان رضوی باید افزایش پیدا کند و از همه ظرفیت شبکه توزیع طرح تنظیم بازار برای رفع هر گونه کمبود احتمالی در این زمینه بهره گرفته شود تا بتوان مانع از افزایش قیمت آن در بازار شد.

معاون استاندار خراسان رضوی از دست‌اندرکاران کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار خواست تمام تلاش خود را برای جذب سهمیه شکر بکار گیرند و دلایل اینکه چرا سهمیه استان از این بخش به طور کامل جذب نشده است را بررسی و آن را به نشست بعدی کمیته ارایه دهند.

اشرفی همچنین به تقاضا و عرضه گوشت قرمز در بازار اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه استان خراسان رضوی قطب تولید گوشت کشور است، باید سهمیه تنظیم بازار استان از این محصول به تمام شهرستانها ابلاغ و تمام تلاشها برای جذب کامل آن توسط شهرستانها انجام شود.

معاون استاندار خراسن رضوی با تاکید بر جذب عادلانه سهمیه های شهرستانهای استان از کالاهای طرح تنظیم بازار گفت: به شهرستانهایی که سهمیه خود از کالاهای طرح تنظیم بازار را جذب نکرده اند، اعلام شود که مانده سهمیه آنها بین سایر شهرستانهای نیازمند توزیع خواهد شد.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: طرح ویژه نظارتی این سازمان با همراهی بازرسان اصناف و برخی دستگاههای دیگر از ابتدای اسفندماه آغاز و از دیروز ۱۴ پایگاه ویژه نظارتی – عملیاتی در مشهد و مسیرهای منتهی به آن از جمله فرودگاه، راه آهن، پایانه مسافری، کمپ غدیر و خیابانهای اطراف حرم مطهر رضوی و برخی مکانهای دیگر مستقر شده است.

جواد ساعدی افزود: در مجموع ۹۵ بازرس از سازمان صمت و برخی نهادهای دیگر در قالب گروه های عملیاتی در قرارگاهها مستقر هستند و افزون بر رسیدگی به شکایات مردمی، گشتهای مشترک نطارتی خود را از مراکز عرضه کالا و خدمات انجام می‌دهند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا