اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

مردم را نسبت به علت تصمیمات پزشکی آگاه کنید


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، آیت‌الله علم‌الهدی در دیدار با اعضای هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی مشهد به موضوع اهمیت تزریق دوز سوم واکسن کرونا اشاره و اظهار کرد: دوز سوم واکسن را دریافت کردم و در این رابطه، قطعاً نظر متخصصان باید اجرا شود.

وی با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی دقیق و علمی به عموم مردم در مقابله با کرونا به‌ویژه در مقابله با سویه جدید این ویروس، گفت: مردم باید بدانند که اگر مدارس و مهدکودک‌ها بسته می‌شود؛ به چه خاطر است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که ستاد کرونا در موضوع رسانه عملکرد ضعیفی دارد، ادامه داد: مادرانی که شاغل هستند، بچه‌هایشان را در مهدکودک می‌گذارند و تعطیل شدن مهدکودک‌ها باعث بهم خوردن برنامه آنان می‌شود.

وی اضافه کرد: آقای دکتر گفتند کودکان سه تا ۱۲ سال مخزن ویروس هستند، توجیه این موضوع که این بچه مخزن این ویروس قرار می‌گیرد بدون اینکه مبتلا شوند، باید رسانه‌ای شود تا مردم در جریان قرار بگیرند؛ اگر ستاد کرونا و کمیته علمی فعالیت رسانه‌ای خودشان را توسعه دهند که این کودکان می‌توانند ناقل باشند و همه خانواده را مبتلا کنند، خود مردم توجه کرده و ترتیب اثر می‌دهند اما الان همه اعتراض دارند که چرا مهدکودک‌ها را تعطیل می‌کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که مردم توجیه پزشکی را قبول می‌کنند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در مشهد و خراسان سیر مقاومت در برابر واکسن را که در سایر شهرها شاهد بودیم را نداشتیم، عمده آن نیز به این خاطر بود که گفتیم شما مخالفان واکسن، برای جایگزین واکسیناسیون طرح بدهید، واکسن نزنیم که مردم دسته دسته کشته شوند؟ و جوابی نداشتند.

در ابتدای این دیدار نیز علیرضا صداقت، رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد بیان کرد: در حال حاضر تحقیقات نشان می‌دهد هم در پیک پنجم و هم در پیک احتمالی ششم، مخزن و ذخیره انتشار کرونا در میان جامعه، کودکان خواهند بود.

دبیر کمیته علمی ستاد کرونا استان افزود: طبق گزارش‌هایی که اخیراً منتشر شده، بیشترین میزان آلودگی به سویه اومیکرون در میان کودکان ۵ تا ۹ ساله روی داده است و بنابراین این نگرانی وجود دارد کودکان به ویژه در گروه سنی زیر ۱۲ سال که واکسن دریافت نکرده‌اند، منبع آلودگی برای بزرگسالان و گردش اومیکرون در داخل کشور باشند.

وی با اشاره به اهمیت پیشگیری از گسترش ویروس، گفت: با توجه به این مسئله، بستن مدارس برای کودکان زیر ۱۲ سال و مهدکودک‌ها باید در اولویت قرار گیرد.

صداقت خاطرنشان کرد: به‌طور استاندارد، در شرایط پاندمی کرونا، هوا باید ۶ بار در هر ساعت تعویض شود از این رو بازگشایی مدارس در سنین بالای ۱۲ سال که واکسینه شده‌اند نیز باید با الزام به رعایت گردش هوا، رعایت فاصله اجتماعی، ممانعت از حضور دانش آموزان علامت‌دار یا واکسینه نشده و… انجام پذیرد.

گفتنی است؛ در این دیدار اعضای سازمان نظام پزشکی مشهد به نمایندگی از پزشکان شهر در خصوص شهدای سلامت، فداکاری‌های کادر درمان، اجرای طرح نسخ الکترونیک و موضوعات مرتبط مواردی را مطرح کردند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا