اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مرحله سوم واکسیناسیون کرونای مددجویان مقیم بهزیستی خراسان رضوی پایان یافت

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: با توجه به حساسیت و پرخطر بودن گروه مددجویان مقیم در مراکز بهزیستی مرحله سوم واکسیناسیون کرونای مددجویان این سازمان در استان پایان یافت.

مسعود فیروزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: در قالب این برنامه از مجموع ۶ هزار مددجوی مقیم در  ۱۰۵ مرکز شبانه‌روزی توانبخشی تحت نظارت بهزیستی استان تعداد پنج هزار و ۲۰۰ نفر واجد شرایط دریافت دز سوم واکسن بودند که آن را دریافت کردند.

وی ادامه داد: در این مرحله تمامی مددجویان واجد شرایط در مراکز توانبخشی شامل بیماران روانی مزمن، سالمندان و نیز معلولان مقیم در مراکز شبانه‌روزی که جزء گروههای دارای بیماری زمینه‌ای هستند و در احتمال زیاد ابتلا قرار دارند واکسن دز تقویتی را دریافت کرده‌اند.

فیروزی افزود: مددجویان فاقد شرایط پزشکی لازم برای دریافت واکسن، افراد معاف از واکسن و افراد غیرعلاقه مند به دریافت آن افرادی هستند که واکسن این دوره را دریافت نکرده‌اند.

هم اکنون بیش از ۱۱۷ هزار نفر در خراسان رضوی دارای معلولیت هستند و در بهزیستی این استان پرونده دارند.

گفتنی است اهمیت واکیسناسیون مددجویان مقیم در مراکز شبانه‌روزی بسیار بالاست و به همین دلیل جزء گروههای نخست تامین و توزیع واکسن از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا بوده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا