اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مربیان برتر فوتبال خراسان رضوی تجلیل شدند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- آیین نکوداشت و تجلیل از مربیان برتر خراسان رضوی به عنوان “سفیران فرهنگی محیط زیست” روز پنجشنبه با حضور ویدیوکنفرانسی معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست همزمان با سراسر کشور در مشهد برگزار شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در این آیین گفت: طبق اصل ۵۰ قانون اساسی حفظ محیط زیست وظیفه عمومی است. کار ما در سازمان هدایت‌گری و روشن کردن راه است.

مهدی اله پور با اشاره به تغییرات اقلیمی و مشکلات کم بارشی در فصل زمستان گفت:  اکنون دو سوم حوزه خراسان رضوی را کانونهای گرد و غبار فرا گرفته است. این کانونها هم اینک به دامنه‌های جنوبی خراسان شمالی هم رسیده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: گرمایش هوا یکی از مشکلات کلانشهر مشهد هست و در شرایط کنونی به طور عملی امکان تشکیل ابر و بارش میسر نیست. فرونشست‌ها هم در نقاط مختلف وحشتناک است.

اله پور افزود: هم اینک ارتفاعات جنوبی مشهد به عنوان تنها ریه های باقی مانده این کلانشهر هستند و اگر در آنجا هم جاده‌سازی انجام شود، سیر جریان باز هوا را از دست خواهیم داد.

وی بیان کرد: در خراسان رضوی پارک ملی تندوره و انواع و اقسام گونه های جانوری را داریم که هر گونه به نوع خود مدار زیستی انسان را کنترل می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: هر محیط بان ما ۱۷ هزار هکتار از اراضی کوهستانی، مراتع یا زمینهای بیابانی را با وجود همه سختی‌های معیشتی و تجهیزاتی با جان و دل مواظبت می‌کند.

مربیان برتر فوتبال خراسان رضوی تجلیل شدند

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی در این مراسم گفت: تعامل، همکاری و هم‌افزایی در حوزه‌های تبلیغی و ترویجی بین ورزش و محیط زیست آثار و برکات زیادی دارد و فوتبال با توجه به محبوبیت و هواداران پرشمار خود تاثیر زیادی در ترویج فرهنگ حفاظت محیط زیست دارد.

احسان اصولی افزود: در جام جهانی ۲۰۱۴ نقش یوز ایرانی بر روی لباسهای تیم ملی، توجه بسیاری را متوجه خطر انقراض این گونه جانوری به خود معطوف کرد و این موضوع نشانگر اثرگذاری و پتانسیل فوتبال در انتقال مباحث در بخشهای مختلف است.

وی با بیان اینکه ظرفیت مجموعه فوتبال استان قابل توجه است، افزود: امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت در  پویش های تبلیغاتی محیط زیست بتوانیم گامهای موثری برداریم.

در پایان این مراسم ” از حمید کامل، محسن جنگی، فاطمه شریف، حسین بادامکی، مهدی قیاسی، محمد سیاح و محسن سخن‌سنج” به عنوان مربیان برتر و از ابوالفضل سالاری به عنوان ورزشکار محیط زیستی استان تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا