اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مراسم عزاداری سالروز وفات حضرت زینب (س) در حرم مطهر رضوی برگزار شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- همزمان با سالروز وفات حضرت زینب (س) مراسم عزاداری هیات عالم آل محمد (ص) ویژه خادمان و کارکنان حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) در رواق دارالمرحمه حرم مطهر رضوی برگزار شد.

سخنران این مراسم گفت: سیره علمی، عملی، صبر، استقامت، پوشش و حجاب حضرت زینب (س) نشان افتخار برای ماست.

حجت الاسلام و المسلمین سید جعفر طباطبایی افزود: حضرت زینب (س) در اسارت، حضور قهرمانانه و جهادی داشت بطوری که وقتی با رشادت در برابر “ابن زیاد” قرار گرفت، آن چنان فصیح و با استفاده از آیات قرآن کریم استدلال کرد که دشمن را به رسوایی و حقارت کشاند و حاضرانی را که دم از پیروزی ظاهری می‌زدند شرمنده کرد.

وی مصائب حضرت زینب کبری (س) را غیر قابل درک و توصیف عنوان کرد و ادامه داد: کمتر کسی همچون آن حضرت چنین مصیب‌هایی به خود دیده است اما این بانوی پر افتخار با رسالت زینبی خود آنچنان در تاریخ درخشید که نامش در جهان ماندگار شد.

این سخنران گفت: رسالت زینبی برای آزادگان جهان یک الگو است. حاکمان ظلم درصدد بودند حادثه کربلا، شخصیت حضرت امام حسین (ع) و شهدای کربلا را تحریف کنند اما حضرت زینب (س) مقابل این اندیشه ایستاد.

وی الگوگیری از حضرت زینب کبری (س) را ضروری و نجات دهنده دانست و افزود: برای غلبه بر مشکلات و آسیب‌ها باید زینبی بود و گفتمان زینبی را تبلیغ کرد چرا که اگر با سیره اهل‌ بیت (ع) و سخنان آنها آشنا شویم به راحتی می‌توانیم راه درست را تشخیص دهیم با این شرط که در این راه خود را به اهل‌ بیت عصمت و طهارت (ع) متصل کنیم.

در این مراسم که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد یکی از ذاکران اهل بیت (ع) به ذکر مصیبت پرداخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا