اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مراسم سالروز شهادت امام هادی(ع) در حرم امام رضا(ع) برگزار شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مراسم سالروز شهادت امام علی النقی(ع) با سخنرانی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در حرم امام هشتم(ع) برگزار شد.

آیت الله سید احمد علم الهدی روز شنبه در این مراسم که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد گفت: از زمانی که خلافت از مسیر رهبری اسلام و ولایت منحرف شد شیعه‌هراسی در زمان همه خلفای بنی امیه و بنی عباس به عنوان یک اصل ثابت و قطعی مورد توجه بوده است.

وی ادامه داد: هر چه سادات و یا بنی هاشم به نقطه امامت نزدیکتر بودند بیشتر مورد ظلم و سرکوب قرار می‌گرفتند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که در زمان امام هادی(ع) شیعه‌هراسی شدت بیشتری پیدا کرد افزود: شیعه‌هراسی آن قدر زیاد شد که متوکل عباسی دستور داد قبر امام حسین(ع) را خراب و سرزمین حرم آن حضرت را به آب ببندند و به زمین کشاورزی تبدیل کنند.

علم الهدی افزود: متوکل امام هادی(ع) را نیز از مدینه به سامرا منتقل و ارتباط آن حضرت را با مردم قطع کرد اما آن حضرت توانست افرادی را از لشکر متوکل جذب خود کند و همچنین افرادی را به عنوان رابط مشخص کرد تا معارف اسلام و دستورات آن حضرت را به شیعیان برسانند.

وی ادامه داد: امام هادی(ع) از امامانی است که شیعه را سازماندهی کرد و آن را به صورت یک سازمان قوی توسعه یافته درآورد.

امام هادی(ع) در پانزدهم ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری متولد شدند و در سوم رجب سال ۲۵۴ قمری به شهادت رسیدند. زیارتگاه آن حضرت در شهر سامرا عراق است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا