اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مراسم جشن میلاد امام زمان(عج) در حرم مطهر امام هشتم(ع) برگزار شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مراسم جشن میلاد حضرت مهدی موعود(عج) با سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی در رواق امام خمینی(ره) حرم امام رضا(ع) در مشهد برگزار شد.

حجت الاسلام احمد مروی پنجشنبه شب در مراسم جشن میلاد حضرت مهدی (ع) گفت: آغاز امسال به نام حجت و ولی خدا بود و آغاز سال نو آتی هم همزمان با ایام میلاد بهارحقیقی عالم وجود نورانی امام زمان(عج) است. سرنوشت ما چنین رقم خورده که در عصری باشیم که ولی و حجت خدا از چشم ما غایب باشد.

وی با بیان اینکه عصر غیبت، عصر رنجها و سختی و امتحان الهی است افزود: طبق روایات، عصر غیبت سخت ترین دوران‌ها و عصر رنج های فراوان است، چرا که جریان باطل روز به روز قوی‌تر می‌شود و جریان حق در غربت و تنهایی قرار می‌گیرد.

تولیت آستان قدس اظهار داشت: در عصر غیبت ظالمان و ستمگران و مستکبران عالم روز به روز بر سیطره ظالمانه خود می‌افزایند و جریان حق و مومنان را در تنگنای فراوان قرار می‌دهند.

حجت الاسلام مروی ادامه داد: در چند روز اخیر، ۴۱ جوان شیعه را به جرم انتقاد و اعتراض داشتن در سرزمین وحی گردن زدند، این یکی از جلوه‌های سختی و رنجهای دوران غیبت است.

وی افزود: در همین شرایط نخست وزیر انگلیس به دیدار این دژخیم سفاک خون آشام می‌رود و اعتراض هم نمی‌کند و سخن از حقوق بشر هم نمی‌ زند بلکه دست مریزاد هم می‌گوید تا که بتوانند این گاوهای وحشی شیرده را بیشتر استفاده کنند. همین افراد برای زندانی شدن یک فردی که با سلاح به جان مردم افتاده و مردم ما را کشته، فریاد حقوق بشر سر می‌دهند.

تولیت آستان قدس با بیان اینکه در طول تاریخ دشمنان دین از سلاح تحریف و تزویر به اهداف خود رسیده‌اند افزود: باید در خصوص آرمانها و ارزش های انقلاب و شرایط اقتصادی و مشکلاتی که دشمنان برای ما به وجود آورده‌اند تبیین کنیم. دشمنان کار می‌کنند تا ذهن ما را نسبت به اسلام و انقلاب و اعتقادات خراب کنند. همچنین باید برای جلوگیری از عرفان‌های کاذب و دروغین که در جامعه فراوان دیده می‌شود روشنگری کنیم.

وی اظهار داشت: دشمنان از مشکلات موجود سوء استفاده می‌کنند و گذشته را به رخ ما می‌کشند و به فرموده مقام معظم رهبری جای جلاد و شهید را عوض می‌کنند. اگر میدان تحریف را باز بگذاریم و دست دشمن را در این میدان بدون معارض قرار دهیم، جریان باطل خود را بر ما حاکم خواهد کرد همچنان که در زمان امام علی(ع) این کار را کردند و حاکم شدند.

حجت الاسلام مروی با بیان اینکه باید بدانیم در چه دورانی زندگی می‌کنیم افزود: اگر معرفت به زمان خود نداشته باشیم نمی‌توانیم خودمان را برای امتحانات و دشواری‌ها آماده کنیم و نمی‌توانیم وظیفه خودمان را در عصر غیبت به درستی ادا کنیم.

وی بیان کرد: درست است که با چشم ظاهری امام زمان(عج) را نمی‌بینیم اما خدا این توانایی، لیاقت و ظرفیت را به ما عنایت کرده تا با چشم دل ارتباط قلبی و باطنی با حجت خدا برقرار کنیم.

تولیت آستان قدس گفت: امام عصر(عج) نسبت به شیعیان و محبان خود بسیار مهربان است، ما او را نمی‌بینیم ولی آن حضرت از مشکلات و سختی‌های ما غافل نیست. اگر آن حضرت را دوست داریم و اعتقاد داریم نسبت به ما مهربان است و اعتقاد داریم که ناظر بر اعمال ما است نباید گناه کنیم و دل او را به درد بیاوریم.

امام زمان(عج) در نیمه ماه شعبان سال ۲۵۵ هجری قمری در سامرا متولد شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا