اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مراسم جشن میلاد امام باقر(ع) در حرم رضوی برگزار شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- آیین جشن ویژه سالروز میلاد پنجمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام محمدباقر(ع) روز پنجشنبه در حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد برگزار شد.

سخنران این مراسم که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برپا شد، گفت: رجب، ماه رحمت الهی است که نخستین روز آن همزمان با ولادت امام محمدباقر(ع) است.

حجت الاسلام احمدرضا مرادحاجتی افزود: امام باقر(ع) در سال ۵۷ هجری قمری به دنیا آمده و ۵۷ سال امامت کرد که بعد از امام صادق (ع) طولانی ترین دوره امامت را داشته اند.

وی گفت: امام خمینی(ره) در اقتدا به پیامبر(ص) و ائمه (ع) در ۱۵ خرداد سال ۴۲ با صدای رسا فریاد زد آمریکا و اسرائیل کاره ای نیستند، امام(ره) شاگرد مکتب امام باقر(ع) بود و گفت زیر بار آمریکا نمی رویم.

این کارشناسی مذهبی گفت: دعوای انقلاب اسلامی با نظام سلطه، بر روی عبارت “لا اله الا الله” است. ما نمی‌توانیم این جمله را بگوییم اما نسبت به باطل و ظلم بی تفاوت باشیم زیرا مسلمان واقعی کسی است که مثل حضرت امام (ره) علیه بت زمان مبارزه کند و امروز بتی بزرگتر از آمریکا و اسرائیل و اقمارش در دنیا نیست.

حجت الاسلام مرادحاجتی گفت: بعضی مسوولان به حرف امامین انقلاب گوش نکرده و اوامر آنها را اجرایی نکردند و همین باعث شد تا در بخش اقتصادی این همه فشار به مردم وارد آید، و الا عظمتی که انقلاب اسلامی و امام(ره) با اقتدا به امام باقر(ع)و ائمه(ع) و پیامبر(ص) برای کشور آفرید، بی نظیر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا