اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مراسم ترحیم سعید تشکری با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مراسم ترحیم زنده‌یاد “سعید تشکری” نویسنده نامدار مشهدی عصر جمعه با حضور استاندار خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ این مراسم با حضور خانواداه آن مرحوم، دوستداران این هنرمند خراسانی و جمعی از فعالان عرصه هنر خراسان رضوی در مسجد سجاد مشهد برپا شد.

یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در مجلس گرامیداشت و ختم مرحوم استاد سعید تشکری هنرمند خراسانی حضور یافت و با خانواده آن مرحوم ابراز همدردی کرد.
سعید تشکری، نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس برجسته خراسانی، ۱۹ بهمن ماه امسال در پی خونریزی معده در سن ۵۸ سالگی درگذشت.
وی متولد ۱۳۴۲ در شهرستان قوچان در استان خراسان رضوی و فارغ‌التحصیل رشته ادبیات نمایشی بود.
 او نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس، کارگردان تئاتر، عضو بین‌المللی کانون جهانی تئاتر، مدرس ادبیات نمایشی و عضو کانون منتقدان تئاتر بود.
از سعید تشکری بیش از ۴۰ عنوان کتاب به یادگار مانده که از جمله آنها می‌توان به کتاب‌های «شاه بهار»، «من هستم گیلگمش»، «سیمیا»، «پاریس، پاریس»، «هندوی شیدا»، «غریب، قریب»، «بار باران»  و «آرتیست» اشاره کرد. 
وی سال‌ها در رادیو و تلویزیون مشغول فعالیت بود و سریال‌هایی مانند زمانه، واقعه و یوسف می‌آید از آثار او است. رمان‌نویسی، مقاله‌نویسی مطبوعاتی در حوزه ادبیات و نمایش از دیگر فعالیت‌های سعید تشکری در سال‌های فعالیت‌ ادبی و هنری این هنرمند خراسانی بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا