اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مراجعه روزانه به مراکز منتخب کرونا در خراسان رضوی ۱۰ درصد افزایش یافت

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مراجعه روزانه به مراکز منتخب کرونا در حوزه زیرپوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی از هزار نفر به هزار و ۱۰۰ نفر رسیده است.

به گزارش روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محمدحسن درخشان افزود: پاسخ تست کرونای ۶ درصد مراجعه‌کنندگان به مراکز منتخب کرونا مثبت بوده است.

وی ادامه داد: بیشترین میزان تست‌های مثبت کرونا مربوط به افرادی است که واکسن نزده یا تزریق دُزهای دوم و سوم واکسن را به تأخیر انداخته‌اند.

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تزریق سه دُز واکسن کرونا نقش بسیار مهم در حفظ سلامت افراد و جامعه دارد گفت: اما انجام این کار به تنهایی کافی نیست و باید استفاده از ماسک، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی در دستور کار همه قرار گیرد.

وی افزود: استفاده از ماسک تا بیش از ۹۰ درصد در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و اومیکرون مؤثر بوده و لذا با تزریق هر سه دُز واکسن کرونا نیز نباید ماسک را کنار گذاشت.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان قطب پزشکی در شرق کشور دارای ۹ هزار دانشجو و افزون بر ۲۰ هزار کارمند بهداشتی و درمانی در قالب معاونتهای بهداشتی، درمانی، پژوهشی، غذا و دارو، آموزشی، فرهنگی و دانشجویی است.

گستره کیفی فعالیتهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد شامل ۱۵ شبکه بهداشت و درمان، هفت دانشکده، ۴۶ مرکز تحقیقاتی و ۲۳ بیمارستان است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۶ میلیون و ۲۱۸ هزار و ۷۴۱ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۳۲ هزار و ۴۴ نفر رسیده است.

همچنین ۶ میلیون و ۶۲ هزار و ۶۳۳ نفر از بیماران نیز بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

تاکنون ۶۰ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۹۳۹ دُز اول، ۵۳ میلیون و ۶۴ هزار و ۲۷۵ دُز دوم و ۱۲ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۸۲۱ دُز سوم واکسن کرونا در کشور تزریق شده و مجموع واکسن های تزریق شده در ایران به ۱۲۵ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۳۵ دُز رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا