اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مراجعه به مراکز منتخب کرونا در خراسان رضوی ۲۰ درصد افزایش یافت

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مراجعه به مراکز منتخب کرونا در مناطق زیرپوشش این دانشگاه در خراسان رضوی طی روزهای اخیر ۲۰ درصد افزایش یافته است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز سه‌شنبه به نقل از دکتر محمدحسن درخشان گزارش داد: با توجه به آرامشی که طی ماه اخیر در زمینه میزان ابتلا به کرونا در مناطق زیرپوشش این دانشگاه حاکم بود، ساعت کاری مراکز شبانه روزی کاهش یافت اما بعد از افزایش مراجعات مردم سه درمانگاه دولتی و ۲ درمانگاه بخش خصوصی به صورت شبانه روزی خدمات خود را ارائه می‌دهند.

وی افزود: در شهرستان‌های فریمان، درگز، چناران، تایباد، رشتخوار، کوهسرخ، گلبهار، خواف و منطقه یک مشهد، افزایش میزان مراجعات مشهودتر است اما نتایج چهار درصد از تست‌های انجام شده کرونا مثبت می‌شود.

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: ۴۲ مرکز منتخب کرونا در مناطق زیرپوشش این دانشگاه فعالیت دارند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد.

ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

هم اکنون از ۳۳ شهرستان خراسان رضوی فقط بردسکن از نظر کرونا در وضعیت زرد و بقیه در وضعیت آبی قرار دارند.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۲۹۶ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۳۱ هزار و ۷۳۶ نفر رسیده است.

تاکنون ۶ میلیون و ۴۴ هزار و ۲۴۷ نفر از بیماران نیز بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

همچنین تاکنون ۵۹ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۹۵۰ دُز اول، ۵۲ میلیون و ۲۶۰ هزار و ۲۷۶ دُز دوم و هشت میلیون و ۷۵۲ هزار و ۱۸ دُز سوم واکسن کرونا در ایران تزریق شده و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۲۰ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۲۴۴ دُز رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا