اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مذاکرات اولیه با دولت برای ایجاد شهر فرودگاهی مشهد انجام شده است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد گفت: نشست‌هایی با معاون اقتصادی رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی در خصوص ایجاد شهر فرودگاهی مشهد برگزار و مذاکرات اولیه آن انجام شده است.

مجید دبیریان روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: با توجه به موقعیت مکانی فرودگاه مشهد و ایجاد آلودگی صوتی، زیست محیطی و هوایی، جابه‌جایی آن از محل کنونی ضروری است که باید اقدام عملی انجام شود.

وی اضافه کرد: از این رو یکی از پروژه‌های اصلی این دوره شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری، ایجاد یک شهر فرودگاهی و فرودگاه بزرگ بین المللی برای مشهدالرضا است.

رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود، مشهد یکی از قطب‌های گردشگری سلامت است، از این رو باید ظرفیت‌ها را به حداکثر رسانده و زیرساخت‌های لازم برای آن را مهیا کنیم.
دبیریان افزود: مجموعه‌های مختلف و کاملی در شهر فرودگاهی ایجاد می‌شود و در این راستا با هدف ایجاد و فعال کردن ظرفیت‌ها، مذاکرات جدی در مجموعه مدیریت شهری صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: در این مسیر ظرفیت‌های سرمایه گذاری بخش خصوصی را فعال کرده و کنسرسیوم بانکی تشکیل می شود.

عضو شورای شهر مشهد گفت: مدل نهایی اقتصادی، سهم بخش خصوصی و چگونگی فعال شدن ظرفیت شهرداری در جلسات پیش رو استخراج خواهد شد.

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد با گستره ۵۴۰ هکتار، پس از فرودگاه مهرآباد تهران، دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرتها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا