اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مدیرکل جدید امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی معارفه شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رضا خواجه نایینی به عنوان مدیرکل جدید امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی معارفه شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی روز سه‌شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل قدیم و جدید امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: هم در این مراسم گفت: طی سه چهار سال اخیر رکود اقتصادی و تورم باعث سختی زندگی مردم شد و دوره سختی را سپری کردیم اما در برنامه‌های دولت سیزدهم حفظ کرامت و منزلت مردم مورد توجه است.

ذبیح الله سلمانی افزود: درآمدهای کشور متکی به نفت است و در این چند سال اخیر سعی شده به سمت مالیات سوق داده شود.

وی ادامه داد: طبق آیات قرآن مسوولیتها امانت است و باید امانت‌دار خوبی باشیم و در تصدی مسوولیت باید نگاه ما خدمت‌رسانی باشد و شوق پست و مدیریت نداشته باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: امیدواریم با سیاستهای دولت سیزدهم که نگاه ویژه‌ای به اقتصاد معطوف کرده است بتوانیم در راستای افزایش رفاه و درآمد و رشد توسعه اقتصادی گامهای موثری برداریم.

مرتضی اشرفی افزود:اداره کل امور اقتصادی و دارایی، دستگاه موثری در افزایش رفاه و درآمد مردم است و همه امور از جمله بیمه، گمرک، سرمایه گذاری، تامین مالی و مالیات را سیاستگذاری می‌کند.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های مهم خراسان رضوی این است که از ظرفیتهای این دستگاه و مرکز خدمات، در امور تسهیل، رفع موانع و هم در امور افزایش درآمدها و سرمایه‌گذاری استفاده کند.

مدیرکل جدید امور اقتصاد و دارایی خراسان رضوی هم گفت: امیدوارم بتوانم در مدت مسوولیت خود منشا خیر باشم.

رضا خواجه نایینی افزود: برای موفقیت در کار نیازمند همکاری همه دستگاهها هستیم و یکی از اموری که مورد تاکید قرار گرفته است فروش اموال مازاد دولتی است که هر چند این کار سخت است اما مورد تاکید قانون است و باید پیگیری و این کار را از خود آغاز کنیم.

مدیرکل سابق امور اقتصاد و دارایی خراسان رضوی هم گفت: در مدت مسوولیت خود سعی کردم زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و خارجی و گردش نظام بانکی را به درستی در استان فراهم کنم و مجموعه استانداری هم همکاری همه جانبه ای را با ما انجام دادند.

حسین امیررحیمی افزود:در موضوعات اقتصادی هیچ کس شک ندارد که کدام راه منفعت دارد ولی گاهی اوقات کارها به درستی کارشناسی نمی‌شود و مشکلات ایجاد می‌شود اما روحیه تغییر قوانین و ارائه پیشنهاد صحیح را باید در استان ادامه داد.

امیر رحیمی که از سوم شهریور سال ۹۸ به عنوان مدیرکل امور اقتصادی خراسان رضوی منصوب شده بود از این پس در سازمان خصوصی سازی کشور خدمت خواهد کرد.

رضا خواجه نایینی هم که متولد ۱۳۵۶ است پیش از این از شهریور ۱۳۹۸ به عنوان معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد در دوره شورای پنجم شهر مشهد خدمت می‌کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا