اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

مخالف جنگ و بلعیدن جهان توسط آمریکا و ناتو هستیم


به گزارش خبرنگار مهر، سعید خطیب‌زاده ظهر شنبه در همایش سالانه دانشجویان و اساتید ایرانی خارج از کشور اظهار کرد: نظام بین‌المللی به ویژه پس از فروپاشی شوروی در حال تغییر و پوست‌اندازی است و زمینه جنگ امروز اکراین و روسیه از ۳ دهه گذشته فراهم شده بود، اما شلیکش تازه انجام گرفت و سیاست ایران در این راستا مستقل و بر اساس سیاست خارجی است چرا که ما مخالف با جنگ و بلعیدن جهان توسط آمریکا و ناتو هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این‌که اقمار هیچ کشوری هم نیستیم، افزود: ما به اندازه کافی قوی هستیم و برای حفظ منافع ملی و استقلال و تمامیت کشور از هیچ تلاشی دست برنمی‌داریم و از طرفی اجازه بهره‌برداری و مداخله را هم به هیچ کشوری نمی‌دهیم.

وی در ادامه بیان کرد: امروز ایران در نقطه‌ای مهم از تاریخ قرار دارد؛ کشوری با جایگاه، قدرت و ظرفیت والا داریم و غرب به دنبال کاهش ثروت و نخبگان کشورمان هستند.

خطیب‌زاده گفت: سیاست خارجی در دوران جدید بر مبنای مقاومت و تاب‌آوری حرکت می‌کند و ما در دستگاه دیپلماسی اجازه نمی‌دهیم کسی برای ما تصمیم بگیرد و خوشبختانه در تمام این سال‌ها با استفاده از توان علمی کشورمان توانسته‌ایم به قدرت برسیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: در حوزه‌های علمی تنها در چند رشته نسبت به دنیل عقب هستیم، اما در بیشتر مؤلفه‌های علمی هم مرز با بیشتر کشورها هستیم و حتی گاهی توانسته‌ایم تولید علم کنیم.

وی گفت: دانشجویان به ویژه در خارج از کشور بخشی از قدرت ما هستند و ما از قدرتی که شما می‌آفرینید صیانت می‌کنیم.

خطیب‌زاده اظهار کرد: دانشجویان به ویژه نخبگان کشورمان، چه آن‌هایی که در ایران تحصیل می‌کنند چه دانشجویانی که در خارج از کشور هستند موفقیت آن‌ها در عرصه‌های مختلف علمی قدرت ایران به شمار می‌آید.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا