اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مجوز تاسیس منطقه نمونه گردشگری سد فریمان صادر شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- معاون سرمایه‌گذاری و تامین‌ منابع اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی از صدور مجوز تاسیس منطقه نمونه گردشگری سد فریمان خبر داد.

احمد دیناری روز شنبه به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ گفت: این مجوز بر اساس ماده هشت قانون تشکیل سازمان میراث ‎فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مصوبه هیات وزیران منطبق با آئین‌نامه اجرایی نحوه تشکیل و اداره مناطق نمونه گردشگری صادر شده است.

وی افزود: در این راستا سرمایه‌گذار موظف است با رعایت مفاد قرارداد با این اداره‌کل، مطالعات طرح جامع منطقه نمونه گردشگری را ظرف ۶ ماه از تاریخ صدور این مجوز تهیه و به اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ارائه کند.

معاون سرمایه‌گذاری و تامین‌ منابع اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی با بیان اینکه صدور مجوز آغاز عملیات اجرایی منوط به رعایت تمامی مفاد قرارداد فی‌مابین است، ادامه داد: قرارداد این منطقه نمونه گردشگری با شرکت عمران و توسعه گردشگری فریمان که زیرمجموعه شهرداری این شهر می‌باشد، منعقد شده است.

وی گفت: منطقه نمونه گردشگری سد فریمان شامل محدوده‌ای به مساحت ۴۰ هکتار است که مجوز آن با هدف ارتقای سطح گردشگری و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این شهرستان صادر شده است.

دیناری افزود: سد تاریخی فریمان در بخش مرکزی و ۹ کیلومتری جنوب شهر فریمان قرار دارد و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهرستان است.

معاون سرمایه‌گذاری و تامین‌منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: «مجوز منطقه نمونه گردشگری سد فریمان طی جلسه‌ای با حضور رئیس، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار فریمان اعطا شد.

شهرستان ۱۰۰ هزار نفری فریمان با حدود۵۰ اثر، ساختمان، بنا و محوطه تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی در ۷۵ کیلومتری مشهد قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا