اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

مجوزی برای شکار و صید در خراسان رضوی صادر نشده است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: تاکنون ابلاغ سازمانی برای صدور مجوز شکار و صید به این استان اعلام نشده است.

مهدی اله‌پور روز شنبه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: مجوز شکار و صید با موافقت و ابلاغ سازمان مرکزی و نظر کارشناسی بر اساس ظرفیت سنجی از گونه‌های جانوری در مناطق تحت حفاظت صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه پارسال و امسال هیچگونه پروانه شکار در استان خراسان رضوی صادر نشده است ادامه داد: در سال ۹۸ با نظارت دقیق تعداد محدودی پروانه شکار صادر شد. 

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: مسیر صدور پروانه‌ شکار و صید کارشناسی شده و مبتنی بر نتایج سرشماری و ظرفیت زیستگاه است و انجام شکار با در نظر گرفتن جمیع جوانب و حفظ امنیت زیستگاه انجام و عواید حاصل از آن صرف حفاظت و مدیریت مناطق و جامعه محلی می‌گردد.

وی افزود: طی ۲ سال اخیر پروانه شکار در استان برای اتباع بیگانه، ایرانی یا بومی صادر نشده و امسال نیز هنوز در این زمینه تصمیم‌گیری نشده است.

۲۰ درصد مساحت ۱۱۷ هزار و ۷۶۹ کیلومترمربعی خراسان رضوی زیرپوشش اداره کل حفاظت محیط زیست استان قرار دارد. مساحت زیستگاههای حیات وحش در این استان ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا